7. Festiwal Róż - program

Przed nami 7. Festiwal Róż w Łasku. Prezentujemy program tegorocznego święta królowej kwiatów.

6 lipca 2019 r.
Miejsce: Łaski Dom Kultury, ul. Narutowicza 11
Konferencja: 10.00 – 15.00

10.00 Otwarcie konferencji
10.15 Prelekcja Łukasz Rojewski "Hodowla róż zimotrwałych"

10.45 Referat pt. "OGRODY TESTOWE i KONKURSY NOWYCH ODMIAN RÓŻ" - prowadzi Marta Monder
11.15 Referat "Oblicze nieznane Rosa rugosa i jej odmian" - prowadzi Robert Szlązkiewicz

Przerwa kawowa: 11.45 – 12.45

12.45 Referat pt. "Rumunia…. Transylwania…Alba. Róże w Cimbrud, pomiędzy tradycją a lokalną marką" - prowadzą goście z Rumunii
13.45 Przemysław Bąblewski "Sadzenie i pielęgnacja róż w ogrodach i na terenach zieleni"

14.15 Wyniki Konkursów
14.35 Występ artystyczny laureatów młodzieżowego konkursu recytatorskiego "Z różą w tle"
15.00 Lunch

Ponadto:

  • Wystawa 100 odmian róż
  • Konkurs dla amatorów o Złotą Różę
  • Konkurs dla profesjonalistów o puchar przechodni Złotą Różę z Łasku

7 Lipca niedziela

Piknik Rodzinny - plac 11 Listopada (rynek)

10.00 Orkiestra Dęta Łaskiego Domu Kultury
11.00 Otwarcie 7. Festiwalu Róż            

12.00 Występ dla dzieci
12.40 Występ Koła Kobiet z Orchowa
13.00 Koncert Kapeli FAKIRY
14.20 Wielkie gotowanie z Kołami Gospodyń Wiejskich (w trakcie blok Łaskiego Domu Kultury)
16.00 Janek Szkudlarek Collective - koncert
17.00 Marek Kądziela LDZ Art Ensemble - koncert

19.00 Koncert zespołu  EABS – Gwiazda wieczoru
21.00 Cicha Dyskoteka (Silent Disco)
 

 

IMPREZY  TOWARZYSZĄCE:

Wystawa i sprzedaż róż,  pielęgnacja i ochrona róż – porady

10.00 Otwarcie Ogrodu Różanego oś. Przylesie
10.20 Marszobieg od Ogrodu Różanego przy pływalni do placu 11 Listopada

11.30 Zawody rowerowe dla dzieci (start ul. Kościuszki przy budynku ZUS)
12.15-15.15 Gry i zabawy dla dzieci na płycie rynku
11.30-13.00 Warsztaty Florystyczne - I część (bukiety z różą)
13.00 Parada bryczek konnych ulicami Łasku (ul. Narutowicza, 9 Maja, Polna, Południowa, Jana Pawła II)
13.40 Prezentacja bryczek i koni - teren rekreacyjny ul. Narutowicza 28
14.00-15.30 Warsztaty Florystyczne - II część (bukiety z różą)
14.00 Wycieczki na pola różane (zapisy w namiocie Organizatora)
21.00-00.00 Silent Disco (Cicha Dyskoteka na płycie placu 11 Listopada)