Wyniki różanych konkursów

 

Przedstawiamy wyniki różanych konkursów.

 

Najpiękniejszy ogród różany

I Miejsce (ex aequo): Zenon Grzegorek, Ryszard Kosman
Wyróżnienia: Zofia Kłos, Krystyna Mianowska

 

Róża Publiczności

Na wystawie pokazano 90 odmian róż. Goście festiwalu mieli bardzo trudne zadanie, aby wybrać tę najpiękniejszą. Oddano 191 ważnych głosów.

Najwięcej głosów zdobyła róża nr 55. Jest to odmiana „Christoph  Columbus” i pochodzi ze szkółki Bogdana Nowaka.
Zwycięski kupon wrzuciła Pani Gabriela Ośródka z Wieruszowa i to ona otrzymuje sukienkę od Domu Mody Teresa Kopias.

 

Konkursu o Złotą Różę z Łasku

Jury w składzie:

Przewodnicząca: Wioletta Pisarska                

Wiceprzewodnicząca/y: Anna Szpakowska

członkowie komisji: Ewa Ostrówka, Bernadeta Piegat                                            

 

Oceniła róże wystawione do konkursu w kategorii Amator i Profesjonalista, według skali standardów Polskiego Towarzystwa Różanego, oraz zgodnie z regulaminem konkursu o Złotą Różę z Łasku.

Warunki pogodowe: Ekstremalnie trudne warunki pogodowe, długotrwała susza, bardzo wysokie temperatury.

Do konkursu zgłoszone zostało 69 eksponatów.

Ogółem przyznano:

- 11wyróżnień

- 22 nagród

- zdyskwalifikowano 0 eksponatów

AMATORZY
 
W kategorii Amator, klasa Filiżanka, wyróżnione zostały Róże:

Wiola Maciejewska – 2 wyróżnienia
III miejsce – Malinowska Anna 60 pkt.
II miejsce – Tarapacz Łukasz 70 pkt.
I miejsce – Tarapacz łukasz 82 pkt.

W kategorii Amator, klasa Multiwazon, wyróżnione zostały Róże:

Łukasz Tarapacz
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
I miejsce – Malinowska Anna 75 pkt.

W kategorii Amator, klasa HT(wielkokwiatowe) wyróżnione zostały Róże:

III miejsce – Mańkowska Maria 61 pkt.
II miejsce – Szpakowska Anna 68 pkt.
I miejsce – Kurowska Joanna 78 pkt.

W kategorii amator, klasa O.(okrywowe i inne) wyróżnione zostały Róże:

Łukasz Tarapacz
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – Tarapacz Łukasz 61 pkt.
I miejsce – Biesiacka Aleksandra 74 pkt.

Złota Roża – Joanna Kurowska 78 pkt.
Srebrna Róża – Biesiacka Aleksandra 74 pkt.
Brązowa Róża – Szpakowska Anna 68 pkt.

 

PROFESJONALIŚCI 

W kategorii Profesjonalista, klasa HT.(wielkokwiatowe) wyróżnione zostały Róże:

Nowak Bogdan, Papuga Bogdan
III miejsce – Jurewicz Paweł 68 pkt.
II miejsce – Papuga Bogdan 71 pkt.
I miejsce – Sobieszek Mariusz 87 pkt.

W kategorii Profesjonalista, klasa R. retro(róże w stylu angielskim) wyróżnione zostały Róże:

Sobieszek Mariusz
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – Sobieszek Mariusz 74 pkt.
I miejsce – Sobieszek Mariusz 84 pkt.

W kategorii Profesjonalista, klasa F. (floribundy) wyróżnione zostały Róże:

Sobieszek Mariusz
III miejsce – Sobieszek Mariusz 79 pkt.
II miejsce – Sobieszek Mariusz 82 pkt.
I miejsce – Sobieszek Mariusz 88 pkt.

W kategorii Profesjonalista, klasa P.(pnące i parkowe) wyróżnione zostały Róże:

Sobieszek Mariusz
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – Gajda Adam 69 pkt.
I miejsce – Sobieszek Mateusz 81 pkt.

W kategorii Profesjonalista, klasa O.(okrywowe i inne) wyróżnione zostały Róże:

Sobieszek Mariusz
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – nie przyznano
I miejsce – nie przyznano

W kategorii Profesjonalista, klasa „English Box”, wyróżnione zostały Róże:

Papuga Bogdan
III miejsce – Sobieszek Mariusz  
II miejsce – Sobieszek Mariusz
I miejsce – Papuga Bogdan

Złota Roża – Sobieszek Mariusz 88 pkt., Hansestadt Rostock, Tantau 2010
Srebrna Róża - Sobieszek Mariusz 87 pkt., Störtebecker, Tantau 2016
Brązowa Róża – Sobieszek Mariusz 84 pkt., Inka, Tantau 1991