7 medali Mistrzostw Polski OYAMA PFK

31 marca 2012r w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Oyama PFK, wystartowało 230 zawodników z 30 klubów. Zawodnicy Łaskiego Klubu Sztuk Walki po raz kolejny potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki zdobywając aż siedem medali, co dało 3 miejsce klubowi w klasyfikacji drużynowej.

Najlepiej spisała się Klaudia Malinowska, która zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Polski w konkurencjach Kata i Kobudo. Klaudia od trzech lat króluje wśród juniorek w Polsce, poza tym została wybrana najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski wśród juniorek i seniorek. Bardzo dobrze zaprezentowali się też Karolina Kubiak i Dawid Kołodziejski w kategorii seniorów. Karolina została Wicemistrzynią Polski, a Dawid zdobył brązowy medal. Kolejny bardzo dobry występ odnotowała Dominika Michalska, która została Wicemistrzynią Polski juniorek młodszych. Swój występ w zawodach mogą zaliczyć do udanych Mateusz Harciarek oraz Szymon Furmańczyk, którzy to zdobyli brązowe medale. Łaski klub reprezentowali również Hubert Kudra, Kaja Kowalska, Dominika Lorencka, Mateusz Szczerba, Filip Furmańczyk oraz Paulina Michalska.

Jako trener dumny jestem z moich zawodników zarówno z medalistów jak i tych, którzy nie stanęli na podium, oni również zaprezentowali się dobrze w eliminacjach, brakło jednak trochę szczęścia w walce o medale.  Doceniam ich ciężką pracę na treningach. Przed nami kolejny okres przygotowań do zawodów, tym razem do Mistrzostw Polski w konkurencji Kumite, czyli walk, które odbędą się w Tychach pod koniec maja.