Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka 9. w Polsce

Na dziewiątym miejscu w Polsce w kategorii młodziczek zakończyły plażowe rozgrywki Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka. Był to ostatni w tym sezonie turniej młodzieżowy z udziałem naszych siatkarek.

W zawodach rozegranych na obiekcie “Wawa Wake” w podwarszawskim Konstancinie łaskowianki rozegrały 3 spotkania. W pierwszej rundzie dziewczęta zwyciężyły 2:0 (23:21, 21:10) z duetem Maja Malinowska, Alicja Tuchorska, reprezentującym WTS Włocławek. W kolejnym spotkaniu łaskowianki uległy 0:2 (19:21, 15:21) Małgorzacie Ciężkowskiej i Karolinie Gandor z Beskidu Skoczów. W swoim ostatnim meczu Ala i Pati po raz trzeci w tym roku spotkały się z Mają Kruczek i Martyną Lewińską z Popradu Stary Sącz, z którymi wcześniej dwukrotnie zmierzyły się na turnieju półfinałowym. Tym razem nasze siatkarki stawiły koleżankom z Małopolski zacięty opór i po przegranym 12:21 secie pierwszym w partii drugiej zwyciężyły 21:19 i doprowadziły do tie-breaka. W decydującej odsłonie lepsze okazały się jednak sądeczanki i to one awansowały do kolejnej rundy, łaskowianki natomiast po raz drugi z rzędu zakończył udział w turnieju finałowym na 9. miejscu (tym samym, które zajęły przed rokiem).

W zawodach ostatecznie triumfowały Klaudia Łyduch i Maja Salawa z Wieliczki, srebro powędrowało do Jagody Czochary i Urszuli Łunio z Olsztyna, a brąz do Kingi Wrońskiej i Julii Brzeczkowskiej z Nadarzyna. Gratulujemy!

Ala i Pati kończą więc plażowy sezon, który w tym roku obfitował w liczne sukcesy:

– mistrzostwo województwa młodziczek,
 – wicemistrzostwo województwa kadetek,
 – 4. miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek w Starym Sączu,