Łaskovia wygrywa na własnym boisku

Po porażce 0:3 w inauguracyjnej kolejce sezonu 2018/19 w Nowym Dworze Mazowieckim łaskowianki zmierzyły się w pierwszym meczu we własnej hali z LTS Legionovią Legionowo. Spotkanie rozgrywane dość wyjątkowo w środku tygodnia, przyciągnęło do hali powiatowej dawnego “Elektryka” ponad 100 sympatyków siatkówki, którzy nie mogli narzekać na brak emocji.

Premierową odsłonę lepiej otworzyły siatkarki Łaskovii, które w pewnym momencie prowadziły już 17:10. Seria dobrych zagrywek po stronie zespołu z Legionowa sprawiła jednak, że po chwili przewaga miejscowych stopniała do jednego oczka (18:17). Końcówka należała natomiast do gospodyń, które w decydującej fazie seta popełniły mniej błędów i zwyciężyły 25:19.

Set drugi od początku był bardzo wyrównany, ale po kilku skutecznych akcjach to Łaskovia wysunęła się na dwupunktowe prowadzenie (13:11), co sprawiło, że o przerwę poprosił trener ekipy z Legionowa, Paweł Kowal. Czas bardzo dobrze podziałał na drużynę gości, gdyż po chwili było już 16:13 dla przyjezdnych. Tak wypracowanej przewagi legionowianki nie pozwoliły już sobie odebrać i wygrywając 25:21 doprowadziły do remisu w całym spotkaniu.

Sety numer 3 i 4 upłynęły pod znakiem wyrównanej gry, ale to gospodynie lepiej wytrzymywały końcówki zwyciężając 25:22 i 25:21.

Ostatecznie to Łaskovia wygrała 3:1 i zapisała pierwsze 3 oczka w ligowej tabeli. Bardzo mocno przebudowany i przede wszystkim odmłodzony zespół gospodyń od pierwszej do ostatniej akcji środowego spotkania walczył o każdą piłkę i wygląda na to, że z miejsca zaskarbił sobie sympatię wiernej łaskiej publiczności.

Liga nie zwalnia tempa i już w najbliższą sobotę nasze siatkarki udadzą się w ponad 350-kilometrową podróż do Białegostoku, gdzie zmierzą się z ekipą tamtejszej Białostockiej Akademii Siatkówki. Kolejny mecz we własnej hali łaskowianki rozegrają natomiast w sobotę, 20 października, kiedy to zmierzą się z UKS-em Siedlce.

Łaskovia Łask – LTS Legionovia 3:0
(25:19, 21:25, 25:22, 25:21)

Skład Łaskovii: Dominika Kołodziejczyk, Paulina Czubak (kapitan), Julia Rychlik, Wiktoria Latosiewicz, Malwina Schonhofer, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Oliwia Marciniak (libero) oraz Patrycja Wróbel, Sylwia Jaskólska, Aleksandra Łuczyńska, Karolina Rejmończyk, Justyna Sagan, Nikola Miązek (libero)

Źródło: Łaskovia