Łaskowianki wywiozły trzy punkty z Łazisk Górnych

Trzecie zwycięstwo w swoim czwartym meczu w tym sezonie odniosły występujące w drugiej lidze seniorki Łaskovii. Tym razem nasze siatkarki udały się do Łazisk Górnych, gdzie zmierzyły się z tamtejszą Polonią. Podopieczne Bogdana Lipowskiego zdobyły komplet punktów i awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Łaskovia rozpoczęła niedzielny mecz w swoim podstawowym ustawieniu z Joanną Gruszką na rozegraniu, Agatą Gwardecką na pozycji atakującej, kapitan Aleksandrą Mielczarek Błońską oraz Magdą Stasiak na środku, Pauliną Czubak i Mają Daleszczyk na przyjęciu oraz Aleksandrą Pizon w roli libero.

Początek spotkania należał do łaskowianek, które wystrzegały się własnych błędów i szybko zbudowały kilkupunktową przewagę, prowadząc w pewnym momencie 6:11, a nawet 14:20. W końcówce wkradło się jednak w grę przyjezdnych sporo niedokładności, co skrzętnie wykorzystywały gospodynie organizując skuteczne kontrataki. Polonia zbliżyła się nawet na jedno oczko, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Łasku zwyciężając ostatecznie 23:25.

Seta drugiego lepiej rozpoczęły łaziszczanki, które prowadziły 5:1. Łaskovia konsekwentnie odrabiała straty, doprowadzając najpierw do stanu 7:4, później 8:6, aż w końcu na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. Równowaga utrzymywała się do stanu 15:15, kiedy to łaskowianki wyszły na prowadzenie, a w polu zagrywki pojawiła się Magda Stasiak. Dobra gra podopiecznych Bogdana Lipowskiego w bloku i obronie od razu przełożyła się na wynik drugiej partii. Łaskovia zdobyła 10 punktów z rzędu i wygrała całą odsłonę 15:25.

Siatkarki Polonii nie złożyły broni i mimo że trzeci set rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych 3:6, gospodynie szybko odrobiły straty. Przez dłuższy okres czasu gra była bardzo wyrównana. Mimo dobrej, odrzucającej rywalki od siatki zagrywki, łaskowianki miały kłopoty w obronie przez co spadła skuteczność w kontrataku, a to z kolei była woda na młyn łaziszczanek. Przy stanie 18:15 dla Polonii trener Lipowski zdecydował się na podwójną zmianę i desygnował do gry 16-letnie kadetki: Julię Wojtaszek i Marikę Grzesiak. Skuteczny blok Grzesiak pozwolił Łaskovii zbliżyć się na jedno oczko do rywalek (19:18), jednak dwie kolejne akcje padły łupem Polonii i było już 21:18. Przy stanie 24:22 miejscowe miały 2 piłki setowe, ale wówczas na chwilę przebudziły się przyjezdne i doprowadziły do remisu. Błąd w polu zagrywki dał jednak kolejnego setbola łaziszczankom i tej okazji gospodynie już nie zmarnowały, wyprowadziły skuteczną kontrę i zwyciężyły w secie trzecim 26:24.

Cała partia czwarta toczyła się już przy przewadze łaskowianek, które szybko objęły prowadzenie (1:3) i konsekwentnie je powiększały. W połowie seta trener Lipowski dał odpocząć Joannie Gruszce, a na parkiecie po raz drugi w tym meczu pojawiła się Julia Wojtaszek. Młoda rozgrywająca łaskiego zespołu do solidnej wystawy dołożyła dobrą grę w obronie, a przy stanie 17:20 pojawiła się w polu zagrywki i pozostała w nim już do końca meczu. Łaskovia zwyciężyła w partii czwartej 17:25, w całym meczu 1:3 i zgarnęła pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

Po zakończeniu spotkania organizatorzy nagrodzili najlepszą zawodniczkę meczu, a pamiątkową statuetkę otrzymała przyjmująca Łaskovii, Maja Daleszczyk, która była najlepiej punktującą zawodniczką w łaskiej drużynie.

Wygrana pozwoliła łaskowiankom awansować na czwartą pozycję w tabeli. Siatkarki Bogdana Lipowskiego w kolejnej serii spotkań czeka nie lada wyzwanie gdyż do Łasku zawita lider tabeli, ECO AZS Uni Opole. Zespół z Opolszczyzny to jeden z faworytów do końcowego triumfu w rozgrywkach. Podopieczne Patryka Fogla straciły do tej pory tylko dwie partie i na pewno będą faworytkami sobotniego starcia.

Tym bardziej więc liczymy na gorący doping łaskiej publiczności, która już niejednokrotnie udowodniła, że potrafi ponieść swoje siatkarki ku dobrej grze. Początek meczu w sobotę, 22 października o godz. 18:00, tradycyjnie w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga 1. Serdecznie zapraszamy!

KS Polonia Łaziska Górne – ŁMLKS Łaskovia Łask 1:3
23:25, 15:25, 26:24, 17:25

Składy zespołów:

Polonia: Bruderek, Toborek, Kłopocka, Pilarska, Zawisza, Krzystała, Kubacka (libero) oraz Paździorek, Rusek

Łaskovia: Gruszka, Czubak, Mielczarek-Błońska, Gwardecka, Daleszczyk, Stasiak, Pizon (libero) oraz Wojtaszek, Grzesiak

Pozostałe wyniki 4. kolejki:

MKS Świdnica – UKS Sokół 43 Katowice 3:1 (25:17, 25:22, 23:25, 25:19)
ECO AZS Uni Opole – Kabodos MKS Sokół Radzionków 3:1 (25:15, 22:25, 25:14, 25:20)
KS Olimpia Jawor – KS AJD Częstochowianka Częstochowa 3:1 (21:25, 25:18, 25:14, 25:18)

Źródło: Łaskovia