Bez punktów w starciu z Częstochowianką

Łaskowianki odniosły trzecią porażkę z rzędu i po raz drugi z rzędu zeszły z parkietu bez punktów. Tym razem lepsze od podopiecznych Bogdana Lipowskiego okazały się zawodniczki AJD Częstochowianki Częstochowa, które wywiozły z hali przy Berlinga komplet oczek.

Spotkanie, które zgromadziło w łaskiej hali ponad 250 osób lepiej rozpoczęły siatkarki Łaskovii, które dobrą zagrywką odrzucały rywalki od siatki i wykorzystywały liczne błędy przyjezdnych w ataku. Częstochowianki miały też problem ze wstrzeleniem się w swój silny i trudny serwis, co było dodatkowym ułatwieniem dla gospodyń w premierowej partii. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla łaskowianek.

Również na początku drugiej odsłony inicjatywę przejęła Łaskovia, która po serii dobrych zagrywek Mai Daleszczyk prowadziła 12:10. Niestety kilka prostych błędów oraz niemoc gospodyń w ofensywie sprawiły, że do głosu doszła drużyna gości, która odzyskała skuteczność w ataku i wzmocniła serwis dzięki czemu wygrała seta 25:21 i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

Dwie kolejne partie to już dominacja przyjezdnych. Częstochowianki utrzymywały trudną zagrywkę, dzięki czemu mogły kontrolować przebieg dalszej części meczu, a w sytuacjach gdy to łaskowianki zmusiły je do większego wysiłku w przyjęciu bezlitośnie punktowały gospodynie silnymi atakami ze skrzydeł. 25:11 i 25:16 w setach trzecim i czwartym i 3:1 w całym spotkaniu, dzięki czemu komplet punktów powędrował do Częstochowy.

Dzięki wygranej sobotnie rywalki Łaskovii awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli wyprzedzając kolejne rywalki łaskowianek – Sokół Radzionków. Podopieczne Bogdana Lipowskiego po raz kolejny udadzą się na Śląsk już w przyszłą sobotę. Później czeka je pauza, następnie wyjazd do Katowic, a do hali przy Berlinga powrócą dopiero 3 grudnia, gdy zmierzą się z Zorzą Wodzisław Śląski.

ŁMLKS Łaskovia Łask – KS AJD Częstochowianka Częstochowa 1:3
25:19, 21:25, 11:25, 16:25

Skład Łaskovii: Joanna Gruszka, Paulina Czubak, Natalia Gruszczyńska, Agata Gwardecka, Maja Daleszczyk, Magda Stasiak, Aleksandra Pizon (libero) oraz Agnieszka Gonerska, Julia Wojtaszek, Marika Grzesiak, Paulina Przerywacz, Angelika Mierzyńska, Zuzanna Pokorska (libero)

Źródło: Łaskovia