Bitinas Mantas zwycięzcą 26. Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”

W dniach 17-20 lipca na terenach powiatu łaskiego i powiatu łódzkiego rozegrana została kolejna edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”.

Na starcie wyścigu stawiło się około 100 zawodników z Polski, Niemiec, Białorusi, Litwy, Estonii i Ukrainy. Rywalizacja rozpoczął wyścig dookoła Sędziejowic. Następnie zawodnicy ścigali się w Buczku i Łasku, a na ostatni etap przenieśli się do Rzgowa.

W sobotę 20 lipca, do ostatniego etapu wyścigu w żółtej koszulce lidera przystępował Mantas Bitinas, który wyprzedzał minimalnie kolegę z drużyny Eitviliasa Azelisa o 8 sekund. Tuż za nimi ze stratą 10 sekund był Niemiec David Eppert. Najlepszy z Polaków Filip Biernacki, aby zwyciężyć musiał zniwelować stratę sięgającą 39 sekund.

Ostatni etap padł łupem Polaków, którzy jako pierwsi minęli linię mety, z 16 sekundową przewagą nad peletonem. Pierwszy finiszował Byczkowski Jakub, drugi był Noceń Maciej, a tuż za nim Kacper Majewski. Bitinas Mantas, był co prawda 35, ale utrzymał wypracowaną wcześniej przewagę i zwyciężył klasyfikację generalną. Klasyfikację punktową dzięki zwycięstwu ostatniego etapu wygrał Byczkowski Jakub z grupy Dolny Śląsk. Wydarzenie było współfinansowane z budżetu powiatu łaskiego i gminy Łask.