Czas na siatkówkę plażową

Na piaszczystych boiskach Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii juniorek. W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2000 i młodszych wzięło udział łącznie 13 duetów reprezentujących 5 klubów. 4 najlepsze duety uzyskały awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski.

Po 7-godzinnych zmaganiach ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęły Dominika Kołodziejczyk i Nikola Miązek z MUKS ABiS SP64 Łódź, które w meczu finałowym pokonały Adriannę Domańską i Karinę Marciniak z ŁKS-u Siatkówka Żeńska Łódź.

Brąz powędrował do Malwiny Schonhofer i Patrycji Wróbel (także ABiS), które w starciu o trzecie miejsce zrewanżowały się Oliwii Laszczyk i Wiktorii Lach (ŁKS) za porażkę we wcześniejszej fazie turnieju.

W turnieju wzięły też udział dwie pary Łaskovii: Gabrysia Strzelec i Karolina Rejmończyk oraz Kamila Rozwalak i Martyna Kmiecik. Oba nasze duety zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12.

Warto też dodać, że na podium nie zabrakło łaskiego akcentu, ponieważ zarówno złote medalistki Dominika i Nikola jak i brązowe Malwina i Patrycja reprezentowały w minionym sezonie barwy Łaskovii na drugoligowych boiskach.

Kolejne plażowe zmagania na kapielisku 8 i 9 czerwca kiedy to o medale w województwie powalczą kadetki.

Źródło:Łaskovia