Czwarta wygrana z rzędu i awans na 3. miejsce w II lidze!

Nie zwalniają tempa nasze siatkarki występujące w II lidze seniorek. Dziewczęta wygrały dziś przed łaską publicznością z Chemikiem Olsztyn 3:1. Była to ich czwarta wygrana z rzędu i 10 zwycięstwo w tym sezonie. Łaskowianki w ligowej tabeli mają już 30 punktów i po 17. kolejce plasują się na trzecim miejscu w stawce!

Dzisiejszy mecz od początku układał się po myśli gospodyń. Pierwszego seta dziewczęta kontrolowały praktycznie od początku do końca. Jedynie na otwarcie inauguracyjnej odsłony Chemik objął prowadzenie 2:0, które szybko zostało zniwelowane przez Łaskovię. Po niespełna 20 minutach gry, po partii zakończonej wygraną 25:18 przez miejscowe w całym meczu było 1:0.

Drugi set co prawda lepiej rozpoczęły olsztynianki, które szybko odskoczyły na 5 punktów (8:3), ale gospodynie równie szybko odrobiły straty i po udanej serii punktowej przy zagrywce Marty Dąbrowskiej było 12:9 dla Łaskovii. W drugiej części seta imponowała zwłaszcza postawa środkowych naszej drużyny: zarówno Nina Chojnacka jak i Wiktoria Kubryn często były uruchamiane przez Natalię Ślażyńską i zakończyły drugą odsłonę z praktycznie stuprocentową skutecznością, a po wygranej 25:17 Łaskovia objęła prowadzenie w meczu 2:0.

Gdy trzeciego seta łaskowianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0 wydawało się, że również i ta partia potoczy się po myśli gospodyń. Siatkarki Chemika nie złożyły jednak łatwo broni i toczyły wyrównaną walkę, a w połowie seta wyszły na prowadzenie 16:14. Po czasie na żądanie trenera Bogdana Lipowskiego Łaskovia doprowadziła do remisu, a chwilę później było 20:18 dla miejscowych. Końcówka należała jednak do gości, które skrzętnie wykorzystały błędy gospodyń i zwyciężyły 25:22.

Pierwsza część czwartej odsłony upłynęła pod znakiem wyrównanej gry, jednak czym bliżej było do końca tym bardziej rosła przewaga Łaskovii. Przy stanie 24:20 dla gospodyń olsztynianki obroniły pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej okazji nasze siatkarki nie zmarnowały okazji na zakończenie meczu i zwyciężyły 25:21.

Dzięki wygranej za 3 punkty łaskowianki awansowały na 3. miejsce w ligowej tabeli. Przed naszymi siatkarkami 2 trudne mecze, które mogą mieć kluczowy wpływ na klasyfikację po fazie zasadniczej. Za tydzień dziewczęta udadzą się do Warszawy, gdzie zmierzą się z dobrze radzącym sobie ostatnio AZS LSW, a za 2 tygodnie we własnej hali podejmą Ósemkę Siedlce. Później czeka nas finał wojewódzki w kategorii juniorek, który w dniach 7-9 lutego rozegrany zostanie w Łasku.

Łaskovia Łask – Chemik Olsztyn 3:1
25:18, 25:17, 22:25, 25:21

Skład Łaskovii: Natalia Ślażyńska, Paulina Krześlak, Wiktoria Kubryn, Maja Malczewska, Marta Dąbrowska, Nina Chojnacka, Ada Filipowicz oraz Dominika Skoneczna, Linda Świątczak i Daria Kaczmarek.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:

ESPES Sparta Warszawa – Krótka Mysiadło 3:0 (25:15, 25:13, 25:8)
LTS Legionovia Legionowo – PMKS Nike Węgrów 3:0 (25:15, 25:16, 25:14)
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (18:25, 13:25, 20:25)
Ósemka Siedlce – AZS LSW Warszawa 3:2 (23:25, 25:15, 19:25, 25:17, 15:13)

Źródło: Łaskovia