Czwarte miejsce łaskowianek w MWŁ juniorek

W pierwszy wakacyjny weekend, 27 i 28 czerwca na terenie łaskiego kąpieliska odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii juniorek (rocznik 2001 i młodsze). Tym razem na starcie stanęło 20 duetów, które rywalizowały nie tylko o wojewódzkie laury, ale też o 5 przepustek do półfinałów Mistrzostw Polski.

Ostatecznie złote medale powędrowały do Nikoli Miązek i Ady Domańskiej z łódzkiego MUKS ABiS SP 64, które w meczu finałowym pokonały Alicję Jaryszek i Natalię Dróżdż z ŁKS-u Siatkówka Żeńska. Na trzecim miejscu uplasowały się Anna Brytkowska i Wiktoria Sardygiewicz reprezentujące Ins-El MKS 16 Łódź. W gronie starszych koleżanek bardzo dobrze zaprezentowały się nasze kadetki: Paulina Olszacka i Kamila Rozwalak, które zajęły 4. miejsce premiowane awansem do turnieju półfinałowego.

Paulina Olszacka i Kamila Rozwalak na czwartym miejscu zakończyły MWŁ juniorek

W turnieju brały też udział 2 inne nasze duety: Karolina Rejmończyk i Hania Zwolińska zostały sklasyfikowane na 13. miejscu, a na 17. pozycji uplasowały się Olga Łukaszewska i Weronika Buczkowska.

Turniej półfinałowy z udziałem 32 zespołów z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego rozegrany zostanie w dniach 12-14 lipca w Strzelinie.

Źródło: Łaskovia