Drugie miejsce juniorek w finale B

W ostatni piątek w hali Gimnazjum nr 2 w Łasku odbył się finał B ligi wojewódzkiej juniorek. Na starcie obok gospodyń stanęły MUKS ABIS SP 64 Łódź oraz EKS Skra Bełchatów. Stawką turnieju było szóste miejsce w lidze wojewódzkiej juniorek w sezonie 2015/2016.

Nasze siatkarki nie były faworytkami piątkowych zmagań. Z zespołem z Łodzi dwukrotnie przegrały w meczach fazy zasadniczej, a bełchatowska Skra wyprzedziła łodzianki w turnieju półfinałowym.

Pierwszy set spotkania z ABIS-em był potwierdzeniem przedmeczowych przewidywań i zakończył się zwycięstwem łodzianek, ale od drugiej partii to łaskowianki przejęły inicjatywę na boisku. Nasze siatkarki grały pewnie w zagrywce i w przyjęciu, a w ataku bardzo skuteczne były Paulina Przerywacz i Marika Grzesiak. Po dobrej grze trzy kolejne sety padły łupem Łaskovii i cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 3:1.

Dwa kolejne mecze miały jednostronny przebieg i zakończyły się trzysetowymi wygranymi bełchatowskiej Skry, która najpierw pokonała Abis, a później Łaskovię. W efekcie to bełchatowianki zajęły pierwsze miejsce w finale B i zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu w województwie w kategorii juniorek. Łaskovia dzięki drugiemu miejscu w piątkowym turnieju w lidze wojewódzkiej zajęła miejsce siódme.

Barwy Łaskovii w finale B ligi wojewódzkiej juniorek reprezentowały: Marika Grzesiak, Paulina Przerywacz, Zuzanna Pokorska, Magdalena Ludwisiak, Agata Ciok, Julia Wojtaszek, Kinga Markiewicz, Maja Szymańska oraz Julia Mosińska.