Drugie miejsce młodziczek

W miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku przy ul. Inki – Danuty Siedzikówny 1 odbył się turniej eliminacyjny ligi wojewódzkiej młodziczek (rocznik 2005 i młodsze). W zawodach brało udział 7 zespołów, a od ich wyników zależało, w której lidze poszczególne drużyny rozpoczną fazę zasadniczą rozgrywek.

Pierwszego dnia rywalizacji zespoły zostały podzielone na 2 grupy: 3 i 4 zespołową, w których walczono o 2 pierwsze miejsca, premiowane awansem do najlepszej czwórki zawodów.

Łaskowianki trafiły do grupy z WKS-em I Wieluń oraz Volley 34 II Łódź. Pierwszy mecz zakończył się gładką wygraną drużyny z Wielunia nad łodziankami. W drugim spotkaniu Łaskovia nie bez kłopotów pokonała WKS. Po przegranej w pierwszej partii 19:25 gospodynie w dwóch kolejnych wygrywały jednak pewnie: 25:16 i 15:4. W ostatnim meczu dziewczęta z Łasku zwyciężyły z młodym i ambitnym zespołem z Łodzi 2:0 (25:4, 25:6).

W drugiej grupie wszystkie swoje mecze bez straty seta wygrał pierwszy zespół Volley 34. Na kolejnych lokatach uplasowały się: UKS AS Zduńska Wola, Siatka Zgierz i WKS II Wieluń.

Drugi dzień zawodów to półfinały i mecze o poszczególne miejsca. W pierwszym spotkaniu o wejście do finału Volley 34 pewnie wygrał z WKS-em 2:0 (25:5, 25:19), choć w drugiej odsłonie wielunianki prowadziły już 18:14. W drugim półfinale Łaskovia uporała się z UKS AS w dwóch setach: 25:6 i 25:14.

Mecz o miejsce trzecie padł łupem WKS-u. Wielunianki pewnie pokonały UKS AS 2:0 (25:13, 25:14).

Sporo emocji dostarczył rozegrany na zakończenie turnieju mecz finałowy. Na początku sporo osób przecierało oczy ze zdumienia, gdyż w pierwszej partii gospodynie zwyciężyły 25:20. Set drugi i tie-break przebiegł jednak pod dyktando łodzianek, które wygrały pewnie 25:10 i 15:7.

Wielkie brawa należą się zwyciężczyniom i wszystkim uczestniczkom, a także rodzicom za głośny, ale kulturalny doping, którego nie powstydziłby się niejeden ligowy mecz!

Wielkie brawa także dla naszych dziewcząt, które w tym roku w rozgrywkach młodziczek rywalizują z często o 2 lata starszymi koleżankami (aż 4 dziewczęta z pierwszej szóstki to ubiegłoroczne wicemistrzynie Polski z Zabrza z rocznika 2007).

Łaskovia na turnieju eliminacyjnym zagrała w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Maja Rozkal, Julia Bryl, Amelia Kisiel, Ania Martynowska, Maja Felczerek, Julia Majda, Amelia Piotrowicz i Kiara Palinceusz.