Dziesiąta kolejka MALS i walka o finał

Za nami dziesiąta kolejka trzeciej edycji Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Mimo że do rozegrania pozostała już tylko jedna seria spotkań, wciąż żadna z ekip nie może być pewna udziału w wielkim finale.

Tylko jeden niedzielny mecz potrwał dłużej niż trzy sety. W zaległym spotkaniu pomiędzy Kodżirasami i Powalem i Przyjaciółmi po tie-breaku zwyciężyli młodzi łaskowianie.

Po 3 oczka po pewnie wygranych meczach dopisali sobie liderujący w tabeli Kombajn oraz znajdujący się tuż za nim Gryf. Obie drużyny zmierzyły się z niżej sytuowanymi w ligowej stawce zespołami: Kombajn pokonał Łask-awców, a Gryf zwyciężył z Wings.

W grze o udział w wielkim finale pozostają debiutujący w tym roku w MALS Niezdecydowani, którzy podczas minionego weekendu okazali się “królami polowania”, gdyż zapisali na swoim koncie 6 oczek. Najpierw w meczu X kolejki gładko pokonali Powala i Przyjaciół 3:0, a później w zaległym starciu w takim samym stosunku, choć już po cięższej przeprawie rozprawili się z Bydlakami. Zespół Niezdecydowanych traci tylko 2 oczka do liderującego w tabeli Kombajnu i punkt do drugiego Gryfa, a w ostatniej kolejce zmierzy się właśnie z kombajnistami.

Po świetnym początku rozgrywek zadyszkę złapał Volleyball Team Zelów, który po porażce w trzech setach z Betonami zaprzepaścił szansę na udział w finale. Zelowianie wciąż liczą się w walce o brąz, jednak aby nie oglądać się na wyniki rywali muszą w ostatniej kolejce zdobyć przynajmniej jeden punkt z zajmującym drugą pozycję w tabeli Gryfem.

Teoretyczną szansę wskoczenia na podium mają także Bydlaki oraz Księżyc.pl. Oba zespoły w ostatniej kolejce zmierzą się w bezpośrednim pojedynku i by zachować możliwość gry o medal nie mogą sobie pozwolić na punktowe straty. Dodatkowo Księżycowi pozostał jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Kodżirasami.