Finał dwójek za nami, Martynki w najlepszej ósemce województwa

W Aleksandrowie Łódzkim sezon halowy zakończyły siatkarki Łaskovii. Jako ostatnie na parkiet wybiegły najmłodsze z łaskowianek, grające w kategorii dwójek: Martyna Michalak i Martyna Bulzacka oraz Ania Martynowska i Paulina Hajdo. Dziewczęta wzięły udział w turnieju finałowym rozgrywek Kinder + Sport, którego stawką były medale mistrzostw województwa i awans do finału ogólnopolskiego.

Podobnie jak w starszej kategorii czwórek, dwójeczki (rocznik 2006 i młodsze), aby znaleźć się w gronie 16 najlepszych zespołów musiały przejść przez gęste sito eliminacji. Droga do finału była bardzo trudna, gdyż na starcie tegorocznych rozgrywek stanęło niemal 100 zespołów reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego województwa. Jedynie pięciu klubom udało się wprowadzić do turnieju finałowego więcej niż 1 zespół, a w tym gronie znalazły się również łaskowianki.

Martyna Bulzacka i Martyna Michalak w gronie 8 najlepszych 2-ek w województwie łódzkim

Łaskovia I w składzie Martyna Bulzacka i Martyna Michalak w wielkim finale została ostatecznie sklasyfikowana na miejscach 7-8. W pierwszej rundzie grupowej Martyny odniosły dwa zwycięstwa pokonując 2:1 SP 13 IV Tomaszów Mazowiecki oraz 2:0 SP 2 I Żychlin i ulegając 0:2 Volley 34 I Łódź i ostatecznie zajęły drugie miejsce w grupie awansując do kolejnej rundy. Tam poprzeczka powędrowała zdecydowanie do góry, a dziewczęta uległy kolejno: Włókniarzowi I Zgierz oraz Liderowi I i II Konstantynów Łódzki.

Łaskovia II, czyli Ania Martynowska i Paulina Hajdo (awans wywalczyła także Julia Majda, która nie mogła być obecna na niedzielnych zawodach) w turnieju finałowym trafiły do grupy C, gdzie grały z: Włókniarzem I Zgierz, UMKS-em II Tuszyn oraz 10-ką II Tomaszów Mazowiecki. Ania i Paulina dzielnie walczyły, ale uległy wszystkim swoim rywalkom i ostatecznie sklasyfikowane zostały na miejscach 9-16.

Paulina Hajdo i Ania Martynowska wielki finał zakończyły na miejscach 9-16

Tytuł mistrzyń województwa trafił do 10-ki I Tomaszów Mazowiecki, która w wielkim finale pokonała Czwórkę Aleksandrów Łódzki. Brąz dla UMKS-u I Tuszyn, na pozycji czwartej Lider I Konstantynów Łódzki. 10-ka i Czwórka awansowały na finały ogólnopolskie Kinder + Sport, które w czerwcu rozegrane zostaną w Zabrzu.

Dla większości łaskich finalistek to nie koniec przygody z kategorią dwójek. Ania i obie Martyny, a także inne dziewczęta z rocznika 2007, m.in. Amelka Woźniak i Karolina Kulczyńska zagrają w niej jeszcze raz w przyszłym roku. Paulina i Julia oraz pozostałe dziewczęta z rocznika 2006: Kaja Junkiewicz, Michasia Miksa, Ala Hajdukiewicz, Ada Mosińska, Hania Czerwińska i Natalka Drewnowska za rok rywalizować będą w kategorii trójek.