Finały Kindera za nami! Trójki z brązowym medalem!

W miniony weekend, 28 i 29 maja odbyły się finały Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Minisiatkówce będące bezpośrednimi eliminacjami do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving.

W sobotę w Łasku rywalizowały dwójki i trójki, w niedzielę w Konstantynowie Łódzkim do boju przystąpiły czwórki.

W hali sportowej na Osiedlu Batorego zmierzyło się 8 najlepszych zespołów w kategoriach dwójek (rocznik 2011 i młodsze) i trójek (rocznik 2010 i młodsze).

Świetnie zaprezentowała się nasza pierwsza trójeczka w składzie: Maja Kosmyk, Iza Zydorek, Hania Malinowska i Ada Puchała, która uplasowała się na trzecim stopniu podium!

Drugi zespół trójek: Marysia Michalska, Nadia Zakrzewska, Kornelia Bąk i Lidia Zilnik zakończył rywalizację na ósmej pozycji.

Bardzo dobrze zaprezentowały się też nasze dwójeczki!

Pierwszy zespół: Julia Kubiak, Zuzia Janicka i Nadia Witkowska uplasował się na IV lokacie. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, decydujący o miejscu na podium mecz dziewczęta przegrały dopiero po tie-breaku.

Nasza druga drużyna: Ewa Niewieczerzał i Nikola Malinowska walczyła równie dzielnie i uplasowała się na V pozycji!

Warto też dodać, że medale najlepszym zespołom wręczała m.in. trzykrotna medalistka wojewódzkiego Kindera i dwukrotna wicemistrzyni Polski, łaskowianka KAROLINA KULCZYŃSKA.

Wielkie brawa dla całej naszej ekipy, spisałyście się, dosłownie i w przenośni na medal!

Nasze siatkarki z rocznika 2009 udały się w niedzielę do Konstantynowa Łódzkiego, gdzie rozegrano finał wojewódzki w kategorii czwórek, będący jednocześnie bezpośrednimi eliminacjami do finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of moving!

Na starcie stanęło 8 najlepszych zespołów w tegorocznych rozgrywkach wyłonionych w eliminacjach i półfinałach wojewódzkich.

Nasze siatkarki dzielnie walczyły ze wszystkimi rywalkami, były 2 tie-breaki i kilka setów rozegranych na przewagi. Ostatecznie łaskowianki odniosły jedno zwycięstwo w pięciu spotkaniach i uplasowały się na siódmej pozycji w województwie.

Wielkie brawa dla całej drużyny, która do Konstantynowa udała się dziś w ośmioosobowym składzie. Na boisku oglądać mogliśmy: Karolinę Jelińską, Olę Kitę, Maję Bartoszczyk, Zosię Jacoń, Kaję Dymińską i Zuzię Drewicz. Koleżanki dzielnie dopingowały także koleżanki z drużyny: Maja Dębkowska i Waleria Hryhorash.

Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Dębkowskiemu za wsparcie i pomoc w transporcie na dzisiejsze zawody!

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w minisiatkówce za nami! Ostatecznie kończymy je z jednym, brązowym medalem i pięcioma zespołami w turniejach finałowych:

DWÓJKI: IV i V miejsce

TRÓJKI: brązowy medal i VIII miejsce

CZWÓRKI: VII miejsce

Brawo dla całej naszej minisiatkarskiej ekipy. To jednak nie koniec sezonu!

Już w najbliższą sobotę dwie nasze dwójki i jedna trójka zagrają w wielkim finale LIGI MINISIATKÓWKI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO!

W niedzielę nasze singielki udadzą się natomiast na OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W NADARZYNIE!

Trzymajcie kciuki za nasze minisiatkarki!

Źródło: Łaskovia