Inauguracja rozgrywek MALS

W niedzielę odbyła się inauguracyjna kolejka rozgrywek Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Łasku. Na starcie stanęło 12 zespołów, które od początku lutego do końca kwietnia w każdą niedzielę rywalizować będą w hali Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga 1 o tytuł amatorskich mistrzów Łasku w piłce siatkowej.

Pierwsze ligowe mecze rozpoczęły się już o godz. 9:00. Zespół Gryfa jako pierwszy zszedł z parkietu ze zwycięstwem pokonując Kodżirasy 3:1. Najwięcej emocji było w drugim porannym spotkaniu gdzie Dziki prowadziły już 2:1 w setach, a później 11:7 w tie-breaku z drużyną WXMEDIA, jednak to ekipa z Kolumny zachowała więcej zimnej krwi w końcówce wygrywając w decydującej partii 15:12 i 3:2 w całym spotkaniu.

Po pierwszych meczach odbyło się uroczyste otwarcie rozgrywek, a wszystkich obecnych na sali zawodników i kibiców przywitał burmistrz Łasku Pan Gabriel Szkudlarek.

Po ceremonii otwarcia odbyły się kolejne mecze. Na boisku pierwszym Energia Pabianice w trzech setach pokonała Łaskawców, choć w drugiej partii walka toczyła się na przewagi. W spotkaniu na sektorze drugim Łaskovia w czterech setach okazała się lepsza od zespołu Floyd z Pabianic.

W ostatnim spotkaniu naprzeciw siebie stanęły Kombajn oraz zespół Wings. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem Kombajnu 3:1, choć „skrzydełka” były bliskie do doprowadzenia do piątej partii.

Niestety ze względu na kłopoty kadrowe GOKiS-u Zapolice nie odbyło się ostatnie spotkanie pierwszej kolejki. Zespół Ksiezyc.pl zwyciężył walkowerem, dzięki czemu został pierwszym liderem Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Łasku.

Wyniki pierwszej kolejki MALS w Łasku:

WXMEDIA Kolumna – Dziki 3:2 (21:25, 25:17, 19:25, 25:18, 15:12)
Kodżirasy – Gryf 1:3 (19:25, 25:20, 17:25, 21:25)
Energia Pabianice – Łask-awcy 3:0 (25:19, 26:24, 25:12)
Floyd Pabianice – Łaskovia 1:3 (16:25, 25:17, 13:25, 20:25)
Ksiezyc.pl – GOKiS Zapolice 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Wings – Kombajn 1:3 (19:25, 25:22, 17:25, 23:25)

Druga kolejka rozgrywek już w najbliższą niedzielę, 14 lutego. Mecze rozpoczynamy o godz. 9:00.