Juniorki zainaugurowały plażowy sezon na łaskim kąpielisku

Dobiegły końca Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii juniorek. Na starcie turnieju, który został rozegrany na piaszczystych boiskach łaskiego kąpieliska stanęło 16 zespołów reprezentujących 7 klubów.

Po dwóch dniach zmagań złote medale zdobyły siatkarki UKS SMS Łódź: Martyna Kłoda i Magdalena Orlicka, które po ciekawym i emocjonującym meczu pokonały w finale zawodniczki Budowlanych Łódź: Natalię Bogdanowicz i Dominikę Bilicką.

Brązowe medale powędrowały do drugiego zespołu Budowlanych: Anny Osińskiej i Aleksandry Stasiak, które w starciu o miejsce na najniższym stopniu podium zwyciężyły po tie-breaku Dominikę Kołodziejczyk i Julię Kosiur (ABiS SP 64 Łódź).

Cztery najlepsze zespoły uzyskały awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski, którego organizatorem będzie Lubelski Związek Piłki Siatkowej.

Łaskovia w turnieju reprezentowana była przez 5 zespołów, w skład których weszło 6 kadetek i 4 młodziczki. Udział w zawodach juniorek miał być dla łaskowianek przetarciem przed rozgrywkami w docelowych kategoriach wiekowych.

Najlepiej spośród naszych duetów zaprezentowały się Julia Mosińska i Natalia Ludwisiak, które zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12, a w meczu o awans do najlepszej ósemki turnieju uległy parze ABiS SP 64 Łódź Patrycja Wróbel/Gabriela Owczarek dopiero po tie-breaku. Pozostałe nasze pary zakończyły udział w zawodach po dwóch meczach i zajęły miejsca 13-16.