Kadetki Kama i Pati wicemistrzyniami województwa!

W miniony weekend Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii kadetek dla dziewcząt z rocznika 2003 i młodszych zainaugurowały plażowy sezon na piaszczystych boiskach łaskiego kąpieliska.

Mimo obostrzeń sanitarnych związanych z trwającą pandemią koronawirusa na starcie zawodów stanęła rekorodowa liczba 29 zespołów.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę, wyłoniona została najlepsza ósemka turnieju. W tym gronie znalazły się KAMILA ROZWALAK i PAULINA OLSZACKA z Łaskovii, które odniosły 4 zwycięstwa i bez porażki awansowały do półfinału.

Dzielnie walczyły nasze pozostałe duety, zwłaszcza AMELIA KISIEL i HANIA ZWOLIŃSKA, które ostatecznie dzięki 3 wygranym spotkaniom uplasowały się na 9. miejscu. WERONIKA BUCZKOWSKA i OLGA ŁUKASZEWSKA sklasyfikowane zostały na miejscu 17., a na 25. pozycji zawody zakończyły MAJA ROZKAL i MARTYNA BULZACKA.

Drugiego dnia zawodów “Kama” i “Pati” pewnie pokonały w meczu półfinałowym duet Skier-Visu Skierniewice: Dominika Surlit/Alicja Wójt, a smaku porażki zaznały dopiero w wielkim finale, gdzie uległy rewelacyjnie spisującym się młodziczkom reprezentującym Volley 34 Łódź: Zosi Sobanty i Julce Balickiej.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się siatkarki Łódzkieo Klubu Sportowego: Martyna Łyżwa i Nikola Krawczyk, które zwyciężyły w meczu o brąz ze skierniewiczankami.

Trzy najlepsze pary turnieju awansowały do półfinału Mistrzostw Polsk, który rozegrany zostanie w połowie lipca.

Warto dodać, że dla Pauliny Olszackiej był to już czwarty medal mistrzostw województwa w siatkówce plażowej. Do dwóch złotych medali w młodziczkach (2018, 2019) oraz srebra w kadetkach (2019) “Pati” dołożyła dziś kolejne srebro w kategorii kadetek.

Jeszcze raz wielkie brawa dla dziewcząt za osiągnięty wynik! Kolejny raz potwierdziło się, że ciężka praca popłaca i treningi, które czasami odbywały się w deszczu i kończyły późnym wieczorem, przy sztucznym świetle dały swój efekt!

Źródło: Łaskovia