Kadetki się nie poddają

Zaległym meczem z Volley 34 Łódź dokończyliśmy pierwszą rundę rozgrywek wojewódzkich w kategorii kadetek. Warto dodać, że obecnie w tej kategorii wiekowej nasz zespół reprezentują same młodziczki, które dzielnie rywalizują ze starszymi koleżankami.

O pierwszych dwóch setach wolelibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Gospodynie bardzo dobrze prezentowały się w polu zagrywki, obronie, były też skuteczne na siatce i gładko wygrały 2 pierwsze odsłony: do 15 i 16. W kolejnych setach w naszych szeregach nastąpiło przełamanie. W partii trzeciej błędów po naszej stronie było dużo mniej, to my zaczęliśmy kąsać rywalki zagrywką, sami poprawiliśmy przyjęcie i skuteczność w ataku i w efekcie zwyciężyliśmy do 19. Set czwarty co prawda znacznie lepiej rozpoczęły łodzianki, jednak w końcówce na tablicy wyników dwukrotnie widniał remis (17:17, 21:21). Ostatecznie górę wzięło doświadczenie starszych koleżanek i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodyń - gratulacje!

Dla naszych dziewcząt to kolejna cenna lekcja, a doświadczenie w starciu z przeciwniczkami będą mogły wykorzystać już w najbliższą niedzielę, kiedy to wezmą udział w drugim turnieju ligowym w kategorii młodziczek. Zawody odbędą się w Konstantynowie Łódzkim. Przypomnijmy, że po pierwszym turnieju w swojej kategorii wiekowej łaskowianki prowadzą w lidze wojewódzkiej.

W meczu z Volley 34 zagrały: Martyna Bulzacka, Hania Puchała, Weronika Kula, Karolina Kulczyńska, Paulina Fister, Julia Bryl, Martyna Michalak, Natalia Kiejnich, Ania Martynowska, Roksana Wojtasik i Lena Jokiel.

Źródło: Łaskovia