Kadetki tym razem bez punktów

Nie będą mogły do udanych zaliczyć minionego weekendu kadetki Łaskovii. Młode łaskowianki doznały dwóch porażek na własnym parkiecie i wszystko wskazuje na to, że do ostatniej kolejki będą bić się o utrzymanie w grupie trzeciej rozgrywek wojewódzkich. Spotkania trzeciej i czwartej serii drugiej rundy fazy zasadniczej rozegrane zostały wyjątkowo w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku. Tym sposobem Łaskovia wróciła na obiekt przy ulicy 9-go Maja po kilku latach przerwy.

Piątkowymi rywalkami łaskowianek były siatkarki Czwórki Aleksandrów Łódzki. Gospodynie rozpoczęły mecz z animuszem i w pierwszej partii prowadziły już nawet 18:12. Niestety, później do głosu doszły aleksandrowianki, które odrobiły straty i po emocjonującej końcówce zwyciężyły 27:25. W secie drugim to zespół gości od początku odskoczył na kilka punktów, jednak Łaskovia zniwelowała przewagę i doprowadziła do remisu 20:20. Decydujący fragment tej odsłony należał do podopiecznych trenera Marcina Buchaliego, które wygrały 25:22. Partia trzecia to już zdecydowane zwycięstwo przyjezdnych 25:14.

W sobotę do Łasku zawitały siatkarki łódzkiej Dziewiątki. Łaskowianki miały ochotę na rewanż za rozegrane przed tygodniem w Łodzi spotkanie pierwszej kolejki, w którym prowadzone przez utytułowanego trenera Zbigniewa Zduna łodzianki gładko wygrały 3:0. Tym razem już tak łatwo nie było i od początku pierwszej partii mecz był bardzo wyrównany. Niestety w połowie inauguracyjnego seta groźnie wyglądającej kontuzji doznała liderka łaskiej drużyny, Marika Grzesiak, która musiała opuścić boisko. Zamieszanie w szeregach Łaskovii wykorzystały zawodniczki z Łodzi, które szybko odskoczyły na kilka oczek i zwyciężyły 25:17. W partii drugiej, po powrocie Mariki na parkiet, to Łaskovia nadawała ton grze wygrywając 25:22. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale w końcówce Dziewiątka zniwelowała znaczną część kilkupunktowej przewagi gospodyń. Niestety, to było wszystko na co tego dnia było stać łaskowianki. W setach trzecim i czwartym powróciły kłopoty z przyjęciem, a na boisku pojawiło się dużo prostych błędów, które skrzętnie wykorzystywały przyjezdne, wygrywając ostatecznie 25:15 i 25:14, a w całym spotkaniu 3:1.

Przed naszymi siatkarkami dwa ostatnie spotkania drugiej rundy. W piątek Łaskovia zmierzy się na własnym parkiecie z ŁKS-em II Łódź, a w sobotę uda się do Aleksandrowa Łódzkiego na rewanżowy mecz z Czwórką.

Łaskovia Łask – Czwórka Aleksandrów Łódzki 0:3
25:27, 22:25, 14:25

Łaskovia Łask – Dziewiątka Łódź 0:3
17:25, 25:22, 15:25, 14:25

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Kaja Sobolewska (libero) oraz Julia Mosińska, Natalia Hajdukiewicz, Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek