Kama i Pati 13. w 1/2 MP juniorek

W dniach 12-14 lipca w podwrocławskim Strzelinie odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii juniorek, dla dziewcząt z rocznika 2001 i młodszych. Na starcie zawodów stanęło łącznie 31 par, które wyłonione zostały w trakcie rozgrywek wojewódzkich na terenie województw: łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

W zawodach wzięły też udział nasze kadetki: Kamila Rozwalak i Paulina Olszacka, które w tym roku zajeły czwarte miejsce w Mistrzostwach Województwa w starszej kategorii wiekowej.Pierwszego dnia zawodów, w niedzielę, w pierwszym meczu dziewczęta pokonały parę Natalia Bagińska/Małgorzata Leśniak reprezentującą SMS Dalin Myślenice 2:1 (21:18, 20:22, 15:13). W drugim spotkaniu łaskowianki uległy mistrzyniom Śląska: Dagmarze Lisowskiej i Julii Włosek z UKS Sokoła 43 SMS AZS AWF Katowice 0:2 (20:22, 18:21).

Drugi dzień zawodów łaskowianki rozpoczęły od wygranej z duetem gospodyń, reprezentującym UKS Tygrysy Strzelin 2:1 (18:21, 21:13, 15:8). W czwartym meczu turnieju nasze siatkarki musiały uznać wyższość dziewcząt z Volley Wrocław przegrywając 0:2 (13:21, 18:21).

Ostatecznie Kamila i Paulina zawody zakończyły z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek, co pozwoliło na zajęcie 13. miejsca w turnieju. Jednocześnie nasze siatkarki zostały tym samym sklasyfikowane na 25. miejscu w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Awans do turnieju finałowego uzyskało po 8 najlepszych par z obu turniejów półfinałowych.

Przed naszym duetem najważniejszy turniej w tym sezonie – półfinały Mistrzostw Polski w kategorii kadetek. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie od piątku (17 lipca) do niedzieli (19 lipca) w Mysłowicach.

Źródło: Łaskovia