Karolina Kubiak zdobyła Puchar Świata WAKO 2016 !

Włochy zdobyte!

Puchar Świata WAKO Rimini 2016 dla Karoliny!

Kilka zdjęć teraz - niedługo więcej!

Miniony weekend, 02-05 czerwca, spędziliśmy na Pucharze Świata WAKO we Włoskim Rimini. Impreza liczyła ponad 1700 złoszeń z 28 państw ze Świata.

Nasi podopieczni startowali w barwach biało-czerwonych, dumnie reprezentując Polskę, grupę PROYAMA oraz Kadrę Narodową PZKB.

Karolina Kubiak, reprezentantka Kadry Narodowej Seniorów w formule Kick Light przywiozła ze sobą Puchar Świata! Przeszła przez eliminacje pokonując zawodniczkę z Turcji werdyktem 3:0, która wcześniej pokonała reprezentantkę Rosji. Półfinał był bardzo emocjonujący, gdyż przeciwniczką Karoliny była gospodyni z Włoch. Jednak i ona nie stanęła na drodze, by Karolina przeszła do walki finałowej. W finale zmierzyła się z zawodniczką reprezentującą Francję. Walka była bardzo wyrównana, do ostatniej rundy nie było wiadomo kto zwycięży, jednak Karolina była lepsza, wygrała ostatecznie z Francją na punkty wynikiem 3:0.

Należy nadmienić, że kategoria Karoliny, seniorek do 50kg, była najliczniejsza w formule Kick Light.

Taki wyjazd i rywalizacja w barwach biało czerwonych na ogromnej imprezie to spełnienie sportowych marzeń.

Sięgnięcie po Puchar jest dużą zasługą -jak twierdzi zwyciężczyni - trenerów grupy PROYAMA, sensei Stanisława Kołodziejskiego oraz sensei Dawida, którzy mocno wspierają zawodników zarówno podczas treningów, jak również na zawodach.

W Pucharze Świata bili się też nasi młodsi zawodnicy, reprezentujący Kadetów Starszych PZKB. Angelika Szczepańska, kadetka starsza do 60kg, wywalczyła drugie miejsce, pokonując Włoszkę w eliminacjach. Pokazała że ostatnio zdobyte mistrzostwo Polski to dopiero początek.

Natomiast Hubert Kudra, startujący w kadetach starszych powyżej 65kg, pokazał szereg swoich umiejętności kickboxerskich i ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Zabrakło jednego ciosu w ostatniej sekundzie aby pokonał silnego Bułgara i przeszedł do finału. Ale walka była znakomita.

Łącznie zdobyliśmy trzy krążki w każdej barwie, jeden złoty, jeden srebrny oraz jeden brązowy.

Nie zabrakło również czasu na zwiedzanie.

W dniu wolnym od pojedynków zwiedziliśmy piękną Wenecję, opalaliśmy się w słońcu na piaszczystej plaży i zwiedzaliśmy miasto w Rimini. Nie mogliśmy przegapić okazji i zwiedziliśmy państwo w państwie - San Marino. Włochy to także wyśmienite jedzenie. Makarony, ciasta, warzywa i oczywiście pizza. To wszystko na Pucharze Świata WAKO w Kickboxingu!

Źródło: Łaski Klub Sztuk Walki Oyama Karate