Kombajn liderem MALS

Czternaście amatorskich drużyn uczestniczących w drugiej edycji Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki w Łasku ma za sobą szóstą kolejkę rozgrywek. Jak zwykle nie zabrakło emocji, a aż 4 z 7 meczów kończyło się po tie-breakach.

W rozpoczynającym szóstą serię spotkań starciu Bydlaków z Volleyball Team Zelów drużyna Bydlaków przegrywała już 1:2 by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i odnieść trzecią wygraną w lidze. Mimo porażki zespół z Zelowa utrzymał czwarte miejsce w tabeli.

Volleyball Team Zelów – Bydlaki + Ona 2:3
(25:19, 25:27, 25:19, 19:25, 9:15)

Volleyball Team Zelów: Kopala, Burasiewicz, Tosik, Dymiński, R. Krysiak, Ł. Krysiak, Werner, Napyłowski
Bydlaki + Ona: Jankowski, Lepczyński, Dobrowolski, Głowinkowski, K. Szewczyk, Grobelny, M. Szewczyk

O swoją pierwszą wygraną walczyły drużyny Lumileds i Kolumny. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Dwie kolejne partie tego spotkania były bardzo zacięte i kończyły się na przewagi. Ostatecznie Kolumna zwyciężyła 3:1 i opuściła ostatnią pozycję w tabeli.

Lumileds – Kolumna 1:3
(23:25, 25:18, 24:26, 26:28)

Lumileds: Czarnecki, Oberle, Poddębski, Śpionek, Peska, Kaśkiewicz, Seliga, Cieślak
Kolumna: Jurowski, Maciejewski, Gajda, Zuwald, Krawczyk, Jarzębak, Rochna

W pierwszym z dwóch niedzielnych starć pomiędzy łaskimi drużynami, w którym C2H5OH zmierzyli się z Łask-awcami potrzebne było pięć setów do wyłonienia wygranych. Łask-awcy po dwóch przegranych odsłonach odrobili straty i doprowadzili do tie-breaka. Tam jednak kropkę nad i postawili siatkarze C2H5OH i podobnie jak wcześniej Bydlaki zanotowali swoje trzecie zwycięstwo w drugiej edycji MALS.

C2H5OH Volleyball Team – Łask-awcy 3:2
(25:21, 25:17, 20:25, 23:25, 15:12)

C2H5OH Volleyball Team: Malinowski, Nowicki, Bartoszewicz, Wójciak, Betkier, Popiołkiewicz
Łask-awcy: Głaz, Malinowski, Witkowski, Jaryszek, Wosik, Madej, Pazura

W spotkaniu Kombajnu z Zapolicami zacięta była tylko pierwsza partia, która zakończyła się rezultatem 26:24. W dwóch pozostałych setach przewaga srebrnych medalistów z ubiegłego roku była bardziej wyraźna dzięki czemu mecz zakończył się w trzech odsłonach.

Kombajn – Zapolice 3:0
(26:24, 25:22, 25:19)

Kombajn: Gąsiorowski, Raszewski, Dworniak, Kuliński, Łuźniak, Kozakowski, Buczkowski
Zapolice: Gołębiowski, Rakowski, Sobczak, Pawełczyk, Roza, Powalski, Tomaszewski

W samo południe rozpoczął się hit szóstej kolejki, w którym niepokonany lider tabeli, Junior Piątkowisko zmierzył się z zajmującym trzecie miejsce Amatorem Sieradz. Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami było bardzo zacięte i przyniosło rozstrzygnięcie dopiero po pięciu partiach. Sieradzanie prowadzili już 2:0 i byli blisko wygranej za trzy punkty, ale Junior nie złożył broni, odrobił straty i po wygranej w tie-breaku 15:11 dopisał do swojego konta dwa oczka. Mimo wygranej ekipa z Piątkowiska przynajmniej do najbliższej soboty będzie musiała oddać fotel lidera drużynie Kombajnu, która swój mecz siódmej kolejki rozegrała awansem, dzięki czemu wskoczyła na pierwsze miejsce.

Amator Sieradz – Włodan Junior Piątkowisko 2:3
(25:18, 27:25, 23:25, 22:25, 11:15)

Amator Sieradz: Szymański, Musiał, Bogusławski, Płachta, Zapart, Otrębski, Kikowski, Piaskowski, Woźniak
Włodan Junior Piątkowisko: Kozłowski, Błaszczyk, Globiński, Krawszewski, Choiński, Pietrzak, Szymański

W drugich niedzielnych „derbach Łasku” siatkarze Gryfa mierzyli się z ekipą Wings. Tym razem obyło się bez tie-breaka, a po 4 setach zespół reprezentujący 32 Bazę Lotnictwa Taktycznego dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty. Dla Gryfa była to już trzecia porażka w tej odsłonie rozgrywek, przez co obrona brązowa medalu z ubiegłego roku robi się coraz trudniejsza.

Gryf – Wings 1:3
(18:25, 25:27, 25:18, 24:26)

Gryf: Szremski, Tyluś, J. Knop, Franiak, Muszyński, Tosik, Knop K.
Wings: Macugowska, Kolmaga, Stanik, Grzywnowicz, Olejniczak, Kwiatkowski, Olejnicki, Turski, Budzisz

W kończącym szóstą serię spotkań meczu zduńskowolan z Księżyc.pl z łaskim zespołem Kodżirasów w pięciu setach lepsi okazali się przyjezdni, dzięki czemu dołączyli do grona sześciu zespołów mających na swoim koncie 8 punktów.

Kodżirasy – Księżyc.pl 2:3

Kodżirasy: Wyruch, Strzelec, Marciniec, Miedzianowski, Smulski, Włodarczyk, Gwis, Chwiałkowski, Szczepaniak
Księżyc.pl: Łuczak, Wróbel, Grzanka, Krawczyk, Dobrowolski, Paszak, Lewi

Czołowa trójka ligowej tabeli odskoczyła reszcie zespołów już na 4 punkty. Bardzo ciasno jest natomiast tuż za podium. Aż 6 zespołów ma na swoim koncie 3 wygrane, a czwartą i jedenastą drużynę dzielą jedynie 2 oczka.

Kolejna seria spotkań już w najbliższą niedzielę, 12 marca. Na halę przy Berlinga zapraszamy tradyjnie już od 9:00:

09:00, sektor 1, Wings – Kodżirasy
09:00, sektor 2, Zapolice – Gryf
10:30, sektor 1, Łask-awcy – Kombajn
10:30, sektor 2, Księżyc.pl – Amator Sieradz
12:00, sektor 1, Bydlaki + Ona – C2H5OH
12:00, sektor 2, Kolumna – Volleyball Team Zelów
13:30, sektor 1, WŁODAN Junior Piątkowisko – Lumileds

Źródło: MALS Łask