Kombajn mistrzem drugiej edycji MALS!

Za nami turniej finałowy Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki – Łask 2017. W drugiej edycji rozgrywek udział wzięło 14 zespołów, które po rozegraniu 13 weekendowych kolejek ligowych utworzyło 7 par, walczących w ostatnią niedzielę majówki w turnieju finałowym o poszczególne miejsca i medale.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny Kolumny i Lumileds, które zagrały o XIII lokatę. W trzech setach lepsza okazała się Kolumna zwyciężając 2:1 (25:27, 25:17, 12:15). XI miejsce dla Łask-awców, po wygranej 2:0 (25:22, 25:22) z Zapolicami. Nie odbył się mecz o miejsce IX, ponieważ ze względu na braki kadrowe na turnieju finałowym nie mogła stawić się ekipa C2H5OH. W efekcie IX lokata dla Bydlaków.

Sporo emocji dostarczyło starcie o VII lokatę, w którym Kodżirasy zmierzyły się z Volleyball Team Zelów. Po gładko wygranej przez ekipę z Zelowa pierwszej partii, w drugiej odsłonie lepsi okazali się młodzi łaskowianie doprowadzając do tie-breaka. W decydującym secie gra toczyła się na przewagi i ostatecznie to Zelów zwyciężył 20:18, a w całym meczu 2:1 (25:17, 17:25, 20:18). W meczu o miejsce V spotkały się dwie najwyżej klasyfikowane drużyny z Łasku. Po trzech setach Gryf pokonał Wings 2:1, mimo że to ekipa „wojskowych” prowadziła 1:0.

Po rozegraniu spotkań o miejsca V-XIV przyszła pora na bezpośrednią walkę o medale. W meczu o brąz zmierzyły się ekipy Księżyc.pl ze Zduńskiej Woli oraz Włodan Junior Piątkowisko. W fazie zasadniczej oba zespoły uzyskały ten sam bilans zwycięstw i porażek gromadząc na swoim koncie 28 punktów, zaś w bezpośrednim starciu lepsi okazali się zduńskowolanie wygrywając 3:1. Niedzielne spotkanie o III miejsce miało dość jednostronny przebieg. W dwóch pierwszych odsłonach Księżyc szybko osiągał kilkupunktową przewagę, którą utrzymywał do końca każdej z partii zwyciężając kolejno do 20 i 21. Set trzeci rozpoczął się co prawda od prowadzenia Juniora, ale zduńskowolanie szybko odrobili straty i ponownie wyszli na prowadzenie. W końcówce w grę Księżyca wkradły się jednak błędy, dzięki czemu ekipa z Piątkowiska sukcesywnie zbliżała się do rywali. Na odrobienie strat zabrakło jednak czasu i ostatecznie to Księżyc zwyciężył 25:23 i w całym meczu 3:0. Zduńskowolanie mogą zaliczyć drugą edycję do bardzo udanych. Kończąc rozgrywki na najniższym stopniu podium poprawili o trzy miejsca swoją ubiegłoroczną lokatę. Również drużyna Juniora dobrze spisała się w roli debiutantów, w swoim pierwszym sezonie w MALS awansując do pierwszej czwórki.

Po zakończeniu meczu o brąz rozegrany został wielki finał, w którym Kombajn zmierzył się z Amatorem Sieradz. Kombajniści w fazie zasadniczej odnieśli 10 zwycięstw gromadząc na swoim koncie 30 punktów, a o jedno oczko gorsi sieradzanie wygrali jedno spotkanie mniej. W lidze obie drużyny spotkały się już w pierwszej kolejce, a w bezpośrednim starciu finalistów lepszy okazał się Amator zwyciężając 3:1. Spotkanie o złoto lepiej rozpoczął jednak Kombajn, który gładko pokonał rywali w pierwszej partii 25:15. Nie zraziło to sieradzan, którzy pewnie wygrali dwie kolejne odsłony. Emocje sięgnęły zenitu w secie czwartym, w którym Amator prowadził już 24:20 i miał kilka piłek meczowych. W szeregach Kombajnu był jednak świetnie dysponowany tego dnia Daniel Buczkowski, który posłał na stronę rywali serię mocnych serwisów, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po pasjonującej końcówce ekipa ze Szczercowa zwyciężyła 29:27 i doprowadziła do tie-breaka. Decydująca odsłona od początku przebiegała pod dyktando Kombajnu, który szybko odskoczył rywalom. Przy stanie 14:8 kombajniści mieli aż 6 piłek meczowych. Amator zdobył kolejny punkt, a w polu zagrywki stanął Krzysztof Zapart. To w głównej mierze dzięki jego silnym serwisom sieradzanie odrobili część strat. Nie pomagały przerwy na żądanie Kombajnu. Dopiero przy stanie 14:13 finałowy mecz skutecznym atakiem zakończył Piotr Dworniak i to Kombajn został mistrzem drugiej edycji MALS.

Po meczu finałowym odbyło się uroczyste zakończenie ligi, podczas którego Burmistrz Łasku, Pan Gabriel Szkudlarek oraz przedstawiciele zarządu Łaskovii: Katarzyna Chwiałkowska, Magdalena Włodarczyk oraz Bogdan Lipowski udekorowali najlepsze zespoły i zawodników. Podobnie jak przed rokiem przyznane zostały nagrody indywidualne, które powędrowały do zawodników ze wszystkich 7 czołowych zespołów: