7 - 2 64 min Bednarek

UMKS KORAB ŁASK:
Znojek - Jóźwiak P. (78’Bęben),, Dudziński, Kozłowski (60’ Duliniec), Nastarowicz, -Karbowiak (65’ Sęcio), Bednarek Karaś (60’ Opyd), Kucharski, Sęczkowski (64’ Dobroszek) – Jatczak (78’Morawski),

Trener: Wiesław Siębor

W rozegranym wczoraj zaległym meczu 10 kolejki (w pierwszym terminie 17 października odwołany z powodu złego stanu boiska) UMKS Korab Łask pokonał wysoko Włókniarz Pabianice II 7-2! Wynik meczu już w drugiej minucie otworzył Tomasz Jatczak, przy sporym udziale bramkarza rywali. Strzał Tomka źle obliczył wspomniany golkiper z Pabianic licząc ze ta opuści boisko, niestety dla niego piłka wpadła do bramki. Nie minęło kilka chwil w podobnej sytuacji znajduje się ponownie nasz napastnik i po raz drugi strzałem w prawy róg bramki podwyższa wynik na 2-0. W 5 minucie prowadzimy wiec dwoma bramkami. Niestety za chwilę przychodzi kilka momentów dekoncentracji w naszych szeregach. Błąd w szykach obronnych wykorzystują goście i w 17 minucie zdobywają bramkę na 2-1. Jakby tego było mało w 24 min rzut wolny w okolicach naszego pola karnego otrzymują Pabianiczanie, a jeden z rywali pięknym strzałem w okienko nie daje szans Czarkowi Znojkowi. Mamy wyrównanie i gra zaczyna się od początku. Na nasze szczęście po straconych golach wracamy do gry z pierwszych minut spotkania. W 37 gola nr 3 strzela Tomek Jatczak, kompletując już w 36 minucie klasyczny hattrick. W 42 minucie pięknym strzałem z wolnego po raz czwarty Borys Karaś pokonuje bramkarza Włókniarza i na przerwę schodzimy prowadząc 4-2.

W drugiej połowie już po 7 minutach gry przeprowadzamy ładną akcję, w której Tomka Jatczaka fauluje zawodnik rywali, na jego nieszczęście było to pole karne wiec dobrze dziś sędziujący arbiter tego meczu, Michał Jakóbczak wskazał na 11-kę. Rzut karny pewnym strzałem, na bramkę zamienia nie kto inny jak sam poszkodowany Tomek Jatczak! Pomimo wysokiego prowadzenia nadal nie zwalniamy tempa i atakujemy. Cztery minuty po wykorzystanym karnym przeprowadzamy kolejny dobrą akcję. W indywidualnym pojedynku z obrońcami i bramkarzem górą jest nasz napastnik Kuba Sęczkowski i mamy podwyższenie wyniku na 6-2. Gola nr 7 w 66 minucie meczu strzela Jakub Bednarek, ustalając tym samym wynik tego spotkania. Po bramce dokonujemy aż 6-iu zmian dając odpocząć zawodnikom pierwszej jedenastki. W ostatnich 20 minutach stwarzamy jeszcze kilka sytuacji, których jednak nie zamieniamy na bramki. Swoje okazje mają także gracze Pabianic, jednak w drugiej połowie Czarek Znojek spisuje się bezbłędnie między słupkami. Ostatecznie pokonujemy drużynę Włókniarza aż 7-2 a bezapelacyjnie graczem meczu zostaje Tomasz Jatczak, który strzelił cztery bramki i zanotował dwie asysty w tym spotkaniu.

A już na koniec podsumowując, kończymy sezon na 5 miejscu z dorobkiem 23 punktów. Cieszy dobra postawa w ostatnich spotkaniach i przede wszystkim dobra skuteczność. W ostatnich pięciu meczach notujemy cztery wygrane i remis (1-1 w Zduńskiej Woli). Szczególnie imponujący jest stosunek bramek, 22 strzelone i 7 straconych. Dobra i skuteczna gra to w końcu efekt powrotu do drużyny zawodników pierwszej jedenastki co w początkowej fazie rundy było sporym problemem. Na szczegółowe posumowanie rundy przyjdzie jeszcze czas, natomiast dzisiaj dziękujemy sponsorom: MMER, VILLARO, TOLLE, Elbud Leszek Tadych, DER.NET.pl, JARMET, TK Teresa Kopias, NIKO odszkodowania, BK Businesses, DP Trans, Open Brokers S.A. online, OVER Group, @Hurtownia Amper, Lu-Parts części BMW Łask, Soligrano, Stec, biuro rachunkowe Pani Justyny Kacprzykowskiej, Firmie utrzymującej tereny zielone z Buczku, Pana Andrzeja Kiljańczyka, Gminie Łask oraz Powiatowi Łaskiemu za wspieranie sportu w naszym mieście a przede wszystkim kibicom za to ze byliście z nami. Sponsorem technicznym drużyny jest firma Zina Polska.