UMKS Korab Łask - LZS Wrońsko 2 - 0 (1-0)

1-0  21 min, Mateusz Błaszczyk

2-0 46 min, Rafał Kucharski

Umks Korab: Bruchajzer – Jóźwiak, Kendziak, Nebelski, Dudziński – Dobroszek, Kacprzak (69’ Prus), Nowak (63’ Pawłowski), Błaszczyk (57’ Malinowski) – Kucharski (80’ Nagrodzki), Pietrasik (69’ Morawski). Rez. Sławomir Świątek.

Trenerzy: Wiesław Siębor, Jakub Bednarek

Pierwszy historyczny występ seniorów UMKS Korab Łask zaplanowano w sobotnie popołudnie na łaskim CSiR. Seniorów oraz sędziów na boisko wprowadzali juniorzy klubu, do tego muzyka oraz flagi w barwach biało-czerwonych. Drużyna wystąpiła w nowych strojach ufundowanych przez łaską firmę MMER, koszulki na rozgrzewkę zaś sponsorowała firma Dernet. Wszystko to wyglądało naprawdę fajnie. Sporą niewiadomą była tylko forma w debiucie zawodników gospodarzy no i przede wszystkim rywale LZS Wrońsko.

Od pierwszych minut UMKS zaatakował i narzucił gościom swój styl gry. W pierwszym kwadransie przeważamy, ale dobrych okazji nie wykorzystują nasi napastnicy. W 22 minucie zdobywamy pierwszego gola. W sporym zamieszaniu pod bramką rywali Mateusz Błaszczyk z bliska pakuje piłkę do bramki. Później dobre okazje mają jeszcze Mateusz Dobroszek czy choćby Piotr Jóźwiak, lecz wynik meczu się nie zmienił. W 39 minucie doskonałą okazję mają przyjezdni, ale bardzo dobrze w sytuacji sam na sam zachował się Kamil Bruchajzer. Zresztą Kamil oraz Piotrek Jóźwiak to najjaśniejsze postacie w dzisiejszym meczu.

Drugie 45 minut zaczynamy od mocnego uderzenia. Dobrą akcję zaczynamy lewą stroną boiska a podanie Mateusza Nowaka na gola, zamienia Rafał Kucharski. Mamy więc 2-0. Kolejne minuty to wciąż przewaga UMKS-u i sporadyczne akcje rywali. Na boisku pojawiają się zmiennicy m.in. Morawski Rafał czy Kacper Pawłowski. Pomimo kilku doskonałych sytuacji w drugiej połowie wynik nie zmienia się i spotkanie kończy się zwycięstwem UMKS Korab 2-0. Podsumowując mecz, praktycznie przez całe 90 minut gracze z Łasku kontrolowali przebieg spotkania. Jednak w naszej grze sporo było jeszcze niedokładności a przede wszystkim skuteczności pod bramką rywali. Ale jak mówi klasyk „pierwsze koty za płoty”. W kolejnym spotkaniu może być tylko lepiej.

Na zakończenie podziękowania dla sponsorów, którzy wspierają nasz klub, a są to: