Korab powrócił do ligowych rozgrywek

Po wydłużonym rozbracie z piłką ligową do gry powróciła drużyna seniorów w Korabie, pierwsza kolejkę podopieczni duetu trenerskiego Wiesław Siębor Jakub Bednarek rozgrywali na wyjeździe w Zygrach z tamtejszą Pisią.

Mecz oczywiście rozgrywany był bez udziału publiczności, jednak kibicie nie mają czego żałować, ponieważ stan boiska po zimie nie pozwalał na ciekawe granie w piłkę podaniami po ziemi, więc było bardzo dużo gry fizycznej, gry długimi podaniami i oczywiście w tym meczu królowały stałe fragmenty gry, to w ten sposób padły trzy z czterech bramek w tym meczu. Pierwszą bramkę strzelił Gracjan Michalski dając tym samym prowadzenie 1:0 zawodnikom z Łasku, jego gol to bezpośrednie uderzenie z rzutu rożnego. Niedługo po wyjściu na prowadzenie zawodnicy Korabia dali się zaskoczyć rozegraniem z rzutu wolnego przez gospodarzy i centra w pole karne zamieniła się w bramkę wyrównującą, jednak to nie podłamało gości którzy mieli jasny cel na ten mecz czyli wywiezienie z trudnego terenu trzech punktów. W 30 minucie Korab ponownie wychodzi na prowadzenie, tym razem świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienia Piotr Joźwiak, i do przerwy mamy wynik 1:2 dla zawodników z Łasku.

Druga połowa spotkania to próby dominowania przez zawodników z Łasku a zawodnicy z Zygier próbują się bronić i wyprowadzać groźne kontry, tak groźne że jedna z nich kończy się wyrównaniem na 2:2. Takim o to wynikiem kończy się pierwsza kolejka po powrocie na ligowe boiska. Zawodników z Łasku czeka dosyć ciekawy początek sezonu, ponieważ już 1 Maja zmierzą się bowiem z drużyną Orła Piątkowisko a 3 Maja z liderem Ligi czyli Iskrą Dobroń.

Skład: Znojek, Kozłowski, Bednarek, Dudziński, Jóźwiak, Michalski, Strzeszewski, Karbowiak, Jatczak,Opyd, Marianowski

Rezerwowi: Kucharski, Nastarowicz, Zielonka, Duliniec,

Bramki dla Korabia: Gracjan Michalski 15' , Piotr Jóźwiak 30'

Pisia Zygry – Korab Łask 2:2

Źródło: Korab Łask