Koszykarki z Kolumny najlpesze w województwiełodzkim w orlikowej lidze mistrzów

Na wysokim poziomie stały rozgrywane w Pabianicach finały Orlikowej Ligi Mistrzów w koszykówce. Były emocje, mecze pełne dramaturgii i nerwów. Grano cztery kwarty po pięć minut, a zdarzały się wyniki zaskakujące. Złote medale trafiły w godne ręce. Wygrały utalentowane dziewczęta z Gimnazjum z Kolumny.Zaangażowanie młodych ludzi i ich opiekunów docenił marszałek Witold Stępień, który wręczał nagrody razem z wiceprezydentem Pabianic Grzegorzem Mackiewiczem.
Skład zespołu Gimnazjum nr 3 z Łasku - Kolumny:
Paulina Dereszczuk, Patrycja Kirsz, Joanna Wełna, Patrycja Morawiec, Martyna Cybert, Daria Kowalczyk, Justyna Rudzka, Katarzyna Pęcina, Zuzanna Karolczak, Marika Grzesiak, Klaudia Paprocka, Oliwia Dregier. Trenerem zespołu jest Jarosław Wełna

Wyniki Orlikowej Ligi w koszykówce:

Dziewczęta

Półfinały: Gimnazjum nr 3 Łask-Kolumna - Zespół Szkół Ujazd 20:16; Gimnazjum nr 3 Pabianice - Zespół Szkół Skierniewice 24:17

O III miejsce: Zespół Szkół Ujazd - Zespół Szkół Skierniewice 20:13

Finał: Gimnazjum nr 3 Łask-Kolumna - Gimnazjum nr 3 Pabianice 24:14