Młodziczki o krok od "elity"

W sobotę nasze młodziczki (rocznik 2005 i młodsze) zainaugurowały fazę zasadniczą ligi wojewódzkiej, którą w tym roku rozpoczęliśmy od grupy 2.

W turnieju rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim dziewczęta zajęły drugie miejsce. Przed zawodami wzięlibyśmy taki wynik w ciemno, ale po turnieju na pewno pozostaje w naszych serduchach duży niedosyt…

W pierwszym meczu dość pewnie pokonaliśmy ekipę Salosu-Wodna Łódź 2:0 (25:18, 25:9). Oznaczało to, że o awans do ligowej “elity” młodziczek zagramy z zaprzyjaźnionym UMKS-em Tuszyn. Po pierwszym przegranym 20:25 secie, gdzie tuszynianki zapewniły sobie wygraną w samej końcówce, w drugiej partii wygraliśmy 25:22 i o awansie zadecydował tie-break. A ten… co tu dużo mówić, był kwintesencją damskiej młodzieżowej siatkówki. Prowadziliśmy już 9:2 i gdy wydawało się, że zwycięstwo mamy w garści, nasze rywalki pokazały, że dopóki piłka w grze… Ostatecznie 15:13 dla Tuszyna i to UMKS w następnym turnieju będzie rywalizował w gronie najlepszych ekip w województwie. Brawa dla dziewcząt i trenera Adriana!

A dla naszego młodego zespołu to kolejna lekcja, która miejmy nadzieję zaowocuje już w najbliższej przyszłości!

Łaskowianki zagrały w składzie: Martyna Bulzacka, Hania Puchała, Julia Bryl, Karolina Kulczyńska, Amelia Kisiel, Maja Rozkal, Martyna Michalak, Julia Majda, Ania Martynowska, Kiara Palinceusz i Maja Felczerek.

Na koniec tego podsumowania warto wspomnieć o wspaniałej atmosferze, w jakiej odbywał się sobotni turniej.

Zespoły przez cały dzień wzajemnie się wspierały, a w przerwie między meczami wszyscy razem odśpiewaliśmy gromkie “Sto Lat” Nikoli Jęcek z Salosu, która obchodziła dziś urodziny (jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego).

Cieszy fakt, że mimo iż młode siatkarki rywalizują na boisku, poza nim zawiązują przyjaźnie i świetnie się dogadują. Fair play to mało powiedziane. Brawa dla Was!

Źródło: Łaskovia