Młodziczki z brązowym medalem

W minioną sobotę nasze młodziczki wyruszyły na Ogólnopolski Turniej „O PUCHAR STAROSTY KOLSKIEGO”. Zapowiadało się na sporo grania, ponieważ do zawodów przystąpiło 7 zespołów, a mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Ponieważ nasze siatkarki rozgrywki ligowe w kategorii młodziczek zakończyły w styczniu, nie mogły doczekać się możliwości sprawdzenia swoich postępów na tle innych zespołów.

Ostatecznie dziewczęta spisały się dosłownie na medal, bo wróciły do domu z brązowymi medalami oraz naprawdę pokaźnym pucharem!

W sześciu spotkaniach nasze siatkarki uległy tylko zwyciężczyniom z Tytana Ostrowy (10:20, 19:21). Szczególnie drugi set tego meczu przyniósł sporo emocji, ponieważ w końcowej fazie tej partii nasz zespół prowadził kilkoma punktami, ale dziewczęta z Ostrowów wykorzystały kilka popełnionych przez nas błędów, nie poddały się i wywalczyły zasłużoną wygraną za 2 punkty. Gratulacje!

Na ogromne brawa zasłużyły nasze zawodniczki za mecz z Siatką Zgierz, gdzie koncertowo rozegrały pierwszego seta, grając bardzo ambitnie w obronie oraz odważnie w zagrywce i ataku, ostatecznie wygrywając pierwszą partię z wyraźną przewagą. W drugim secie to rywalki odzyskały pewność siebie i prowadziły większość seta pod swoje dyktando. W końcówce jeszcze trochę poderwaliśmy się do walki, ale nie wystarczyło to żeby przechylić losy spotkania na naszą korzyść i zakończyliśmy mecz remisem 1:1 (20:7, 16:20).

Pozostałe mecze to pewna wygrana łaskowianek:

Łakovia – MUKS Jantar Kalisz 20:6, 20:10

Łaskovia – K.S. Siatkarz Koło I 20:5, 20:12

Łaskovia – K.S. Siatkarz Koło II 20:3, 20:7

Łaskovia – UKS Milesza Targowa Górka 20:11, 20:4.

Zawody były świetną okazją do sprawdzenia naszych zawodniczek na różnych pozycjach pod kątem przyszłego sezonu. Dziewczęta na pewno wyniosły z tego turnieju kolejne doświadczenia, które zmotywują je do jeszcze bardziej pilnej pracy na treningach.

„Według mnie ten turniej był bardzo udany. Świetnie się dogadywałyśmy z dziewczynami i była super atmosfera na boisku. Jednak nerwy zrobiły swoje i gdyby pozbyć się prostych błędów, pokazały byśmy więcej i miałybyśmy szanse na wygranie całego turnieju.” - opowiadała o swoich wrażeniach kapitan zespołu, Ola Kita.

Łaskovię na turnieju reprezentowały: Ola Kita (kapitan zespołu), Karolina Jelińska (libero), Zosia Jacoń, Zuzia Drewicz i Maja Dębkowska z rocznika 2009 oraz Hania Malinowska, Ada Puchała i Iza Zydorek (libero) z rocznika 2010, a także występujące u nas "gościnnie" Tosia Nowak (UKS "10" Sieradz) oraz Ela Czerwonka (UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki).

Bardzo dziękujemy za pomoc w transporcie na turniej mamie Tosi i mamie Eli oraz tacie Oli.

Szczególne podziękowania za zaproszenie na turniej dla organizatorów turnieju KS Siatkarz Koło. Bardzo lubimy do Was przyjeżdżać, bo można liczyć na sporą dawkę dobrej siatkówki.

Źródło: Łaskovia