Młodziczki zagrały na szczycie

Nasze siatkarki zagrały w najwyższej w lidze wojewódzkiej grupie 1.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się ze zdecydowanym faworytem tegorocznych rozgrywek, zespołem UKS Lider Konstantynów Łódzki. Dodatkowym smaczkiem rywalizacji był fakt, że w tym sezonie barwy ekipy z Konstantynowa reprezentuje Alicja Jaryszek, która dziś po raz pierwszy zmierzyła się ze swoimi dotychczasowymi klubowymi koleżankami.

Nasze siatkarki wyszły na mecz bardzo zestresowane i wystraszone, co miało odzwierciedlenie w przebiegu pierwszej partii, w której zebrały tęgie lanie przegrywając 7:25. Później, gdy pierwszy stres minął było już zdecydowanie lepiej, ale ostatecznie to konstantynowianki zasłużenie zwyciężyły 25:20 w secie drugim i 2:0 w całym spotkaniu.

W drugim meczu turnieju Łódzki Klub Sportowy pewnie pokonał Dargfil Tomaszów Mazowiecki i to z drużyną z Tomaszowa przyszło walczyć nam o pozostanie w grupie 1.

W tym spotkaniu po zwycięstwie naszych dziewcząt w pierwszej partii 25:15 (w czym duża zasługa 11-letniej Martyny Bulzackiej, która w drugiej części seta popisała się serią 11 serwisów), w drugiej odsłonie lepsze okazały się tomaszowianki zwyciężając 25:19. W tie-breaku mieliśmy swoje szanse, prowadziliśmy nawet 10:8, ale w decydujących momentach seta zabrakło nam trochę odwagi co wykorzystały nasze rywalki, które zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 15:12, a w całym meczu 2:1.

W całym turnieju triumfował Lider Konstantynów Łódzki, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał ŁKS 2:0.

Nasze dziewczęta wracają więc do grupy drugiej i już za dwa tygodnie rozegrają kolejny turniej, w którym zmierzą się z Czwórką Aleksandrów Łódzki, MUKS-em ABiS SP 64 Łódź oraz UMKS-em Tuszyn.

Łaskowianki wystąpiły dziś w składzie: Paulina Olszacka, Ida Buczkowska, Martyna Bulzacka, Olga Łukaszewska, Nadia Miksa, Maja Rozkal, Weronika Buczkowska, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak oraz Paulina Hajdo, Ania Martynowska i Magda Mertuszka.

Źródło: Łaskovia