MALS na półmetku

W niedzielę (13.03.2016 r.) rozegrana została szósta kolejka Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Czołowe zespoły solidarnie zwyciężyły za 3 punkty i odskoczyły reszcie drużyn w ligowej tabeli. Poranne mecze rozpoczęły się od starcia Kombajnu z WXMEDIA Kolumna. Wicelider tabeli, który nie zaznał jeszcze w łaskich rozgrywkach smaku porażki przed tygodniem zwyciężył w Weekendowej Lidze Siatkówki w Widawie. Również w naszej lidze „kombajniści” radzą sobie do tej pory bardzo dobrze, a wysoką formę potwierdzili wygrywając swój piąty mecz w MALS bez straty seta, choć zwłaszcza w drugiej partii ekipa z Kolumny postawiła rywalom twarde warunki. WXMEDIA prowadziła przez znaczną część drugiej odsłony, a Kombajn zwyciężył dopiero po emocjonującej końcówce granej na przewagi. W rozgrywanym równolegle meczu pomiędzy Ksiezyc.pl a Wings swoje trzecie zwycięstwo odnieśli żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Mimo, że w pierwszej partii to zduńskowolanie okazali się zdecydowanie lepsi i wygrali 25:13, to trzy kolejne sety padły łupem „skrzydełek”, które tym sposobem zainkasowały 3 oczka i sprawiły niezłego psikusa wszystkim typującym wyniki MALS, gdyż wśród uczestników zabawy to Ksiezyc.pl był zdecydowanym faworytem spotkania. Wartym uwagi jest fakt, że w trakcie meczu mogliśmy na boisku oglądać aż trzy panie. Tradycyjnie barw Wings broniły Marzena Olejniczak i Agnieszka Macugowska, a w zespole Ksiezyc.pl wystąpiła Natalia Grzanka. Niewiele emocji było w starciu Łask-awców z Gryfem. Doświadczeni łaskowianie w trzech krótkich setach uporali się ze swoimi przeciwnikami, odnieśli swoje piąte zwycięstwo i umocnili się na podium ligowej tabeli. W tym samym czasie trwało najbardziej emocjonujące spotkanie tego dnia, w którym Łaskovia mierzyła się z GOKiS-em Zapolice. W pierwszym secie zapoliczanie gładko wygrali 25:21, w drugiej partii sytuacja się odwróciła i to Łaskovia zwyciężyła 25:19. Trzy kolejne odsłony to walka na całego. Łaskovia prowadziła przez dłuższą część seta trzeciego, ale w końcówce GOKiS odrobił straty i wypracował sobie pięciopunktową przewagę (23:18). Łaskowianie próbowali jeszcze walczyć i doszli rywali na jeden punkt, jednak końcówka należała do zespołu z Zapolic, który wygrał 25:23. Bardzo wyrównana była również partia czwarta, w której Łaskovia okazała się lepsza dopiero po grze na przewagi (26:24) i zwycięzcę spotkania musiał wyłonić tie-break. Decydującego seta lepiej rozpoczęli łaskowianie, którzy prowadzili 4:0, 8:4, a w końcówce nawet 14:9. GOKiS nie złożył jednak broni, zaczął wykorzystywać błędy w szeregach Łaskovii i doprowadził do remisu 14:14. Gdy wydawało się, że zapoliczanie są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść błąd w polu zagrywki w ich wykonaniu dał kolejnego meczbola łaskowianom. Tej okazji zespół z Łasku już nie zmarnował i po skutecznym kontrataku z prawego skrzydła zakończył piątą partię odnosząc trzecie zwycięstwo w rozgrywkach. Gładkie zwycięstwo w „derbach Pabianic” odniósł lider rozgrywek, Energia, która zmierzyła się z Floydem. W trwającym niecałą godzinę spotkaniu podopieczni Michała Omianowskiego udowodnili swoją klasę, zwyciężyli w trzech krótkich setach i w dalszym ciągu plasują się na fotelu lidera MALS. W ostatnim meczu szóstej kolejki doszło do ciekawego pojedynku pomiędzy Dzikami i Kodżirasami. Po dwóch wyrównanych setach był remis 1:1. Również trzecia partia dostarczyła licznie zgromadzonym kibicom sporo emocji i zakończyła się wynikiem 25:22 dla Kodżirasów. W czwartej odsłonie młodzi łaskowianie nie dali już szans przeciwnikom i zwyciężyli gładko 25:18. Piąta wygrana z rzędu sprawiła, że Kodżirasy umocniły się na czwartym miejscu w tabeli MALS, a do podium tracą tylko dwa punkty.

Nasze rozgrywki minęły półmetek. Po sześciu kolejkach można już wskazać faworytów, wśród których na pewno należy wymienić pabianicką Energię i Kombajn. Tuż za plecami czołowej dwójki z jedną porażką plasują się Gryf i Kodżirasy.