MALS na półmetku

Za nami półmetek fazy zasadniczej trzeciej edycji Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W ostatnią sobotę i niedzielę rozegrane został 2 kolejki rozgrywek.

Po 6 seriach spotkań liderem tabeli jest zespół Volleyball Team Zelów, który z kompletem zwycięstw ma na swoim koncie 17 punktów. W miniony weekend zelowianie pokonali 3:0 Łask-awców i 3:2 Bydlaków.

Tyle samo punktów (ale z jednym rozegranym spotkaniem więcej) mają na swoim koncie ubiegłoroczni mistrzowie – Kombajn. Kombajniści dopisali do swojego konta kolejne 6 punktów pokonując 3:0 Betonów i 3:1 Wings.

Jedno oczko straty do liderującej dwójki mają siatkarze Gryfa. Łaskowianie doznali do tej pory tylko jednej porażki, z Kombajnem, a w niedzielę zwyciężyli w trzech setach Niezdecydowanych i wszystko wskazuje na to, że w tym roku, podobnie jak w pierwszej edycji będą liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Za plecami liderów również trwa zacięta walka o jak najwyższe pozycje. Tylko 2 porażki na swoim koncie mają debiutujący w MALS Niezdecydowani, tylko 2 przegranych doznały również Bydlaki, których czeka jeszcze 1 zaległe spotkanie.

Nieco gorzej radzą sobie ubiegłoroczni medaliści: Amator Sieradz i Księżyc.pl, którzy doznali już 3 porażek, podobnie jak zespół Betonów, w barwach którego możemy oglądać zawodników reprezentujących w poprzedniej edycji ekipę Juniora Piątkowisko.

Pierwszą wygraną w tegorocznej edycji odniosła w niedzielę drużyna Wings, która pokonała po tie-breaku jak zawsze ambitnych Łask-awców. Obie drużyny mają na swoim koncie 2 oczka w ligowej tabeli. Bez wygranego meczu i seta wciąż pozostaje ekipa Powal i Przyjaciele. W weekend nie grały Kodżirasy, młodzi łaskowianie zaległości będą odrabiać podczas kolejnych kolejek.

Kolejna ligowa kolejka już w najbliższą niedzielę, 18 marca, serdecznie zapraszamy do dopingowania zespołów.