MALS: Trzy drużyny na wyraźnym prowadzeniu po piątej kolejce

26 lutego rozegrana została piąta seria spotkań drugiej edycji Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Tym razem we wszystkich meczach zwycięzcy zainkasowali komplet punktów, choć nie zabrakło wyrównanych i stojących na wysokim poziomie starć.

Już pierwszy mecz pomiędzy Kombajnem i Wings dostarczył sporo emocji. Srebrni medaliści ubiegłorocznych rozgrywek zwyciężyli 3:1, ale musieli się nieźle namęczyć zwłaszcza w partii trzeciej wygranej na przewagi.

Również w czterech setach Amator Sieradz uporał się z Kodżirasami. Młodzi łaskowianie wyrwali sieradzanom jedynie drugiego, wygranego 32:30 seta. W pozostałych trzech górą byli siatkarze Amatora.

Nie mieli problemów z zespołem Zapolic zawodnicy C2H5OH. W dwóch pierwszych odsłonach gładko zwyciężyła drużyna z Łasku. Co prawda seta trzeciego lepiej rozpoczęli zapoliczanie, ale końcówka należała do miejscowych, którzy wygrali 25:23 i 3:0 w całym meczu.

Trzecią porażkę zanotowali Łask-awcy, którzy w czterech setach ulegli Volleyball Team Zelów. Dzięki wygranej zelowianie awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Drugą wygraną w lidze po pokonaniu 3:1 pabianickiego Lumileds odniosła drużyna Bydlaków. Pabianiczanie, póki co wciąż czekają na swoją pierwszą wygraną.

Powody do zadowolenia mogą mieć siatkarze Włodan Juniora Piątkowisko, którzy po zwycięstwie 3:0 z Kolumną umocnili się na fotelu lidera i wciąż są niepokonani w tegorocznej edycji.

Na zakończenie piątej kolejki Gryf stanął naprzeciw zduńskowolan z zespołu Księżyc.pl. Brązowi medaliści ubiegłorocznej edycji nie mieli łatwej przeprawy i po pierwszym secie przegrywali 0:1. W partii drugiej Gryf doprowadził do remisu, ale w secie trzecim było już 16:10 dla ekipy ze Zduńskiej Woli i wydawało się, że Księżyc.pl obejmie prowadzenie w całym meczu. Łaskowianie zdobyli jednak 8 punktów z rzędu i to oni byli na prowadzeniu po trzech odsłonach. Seta czwartego Gryf kontrolował od samego początku i mimo, że w końcówce rywalom udało się obronić cztery piłki meczowe to łaskowianie zwyciężyli 25:22 i odnieśli trzecią wygraną z rzędu.

Po zakończeniu dzisiejszych spotkań czołowa trójka zespołów odskoczyła reszcie rywali. W tabeli niezmiennie przewodzi Włodan Junior Piątkowisko, który nie zaznał jeszcze smaku porażki i ma na swoim koncie 15 oczek. Tyle samo punktów zgromadził Kombajn, ale ekipa ze Szczercowa rozegrała o jeden mecz więcej. Miejsce na najniższym stopniu podium z jedną porażką i 13-oma punktami zajmuje Amator Sieradz, który ma już 4 oczka przewagi nad czwartą ekipą.

Najbliższa kolejka MALS już za tydzień – 5 marca. Mecze zostaną rozegrane już o tradycyjnej porze, od 9:00 rano.