Medale w młodziczkach rozdane

Przy pięknej słonecznej pogodzie zakończyły się dwudniowe zmagania w ramach mistrzostw województwa młodziczek, które odbyły się na plażowych boiskach łaskiego kąpieliska. W drugim dniu zmagań wystąpiło najlepszych sześć duetów turnieju, które walczyły o medale oraz awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Niedzielne mecze rozpoczęły się od spotkań ćwierćfinałowych. Na boisku pierwszym Wiktoria Mencel i Oliwia Laszczyk z Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzyły się z Amelią Bogdanowicz i Oliwią Bednarek reprezentującymi UKS Ozorków. W starciu decydującym o awansie do najlepszej czwórki lepsze okazały się łodzianki, które zwyciężyły 2:0. Również drugi mecz ćwierćfinałowy zakończył się w dwóch setach. Patrycja Wróbel i Roksana Caban z MUKS Abis-SP 64 Budowlani Łódź uległy Michalinie Franasiak i Aleksandrze Łuczyńskiej z Lidera Konstantynów Łódzki.

W pierwszym meczu półfinałowym para Mencel/Laszczyk w dwóch setach przegrała z Malwiną Schonhofer i Nikolą Miązek (Abis-SP 64 Budowlani). Znacznie więcej emocji było w drugim spotkaniu półfinałowym, w którym Julia Gliwa i Weronika Krysztofiak (Abis-SP 64 ŁKS) walczyły z parą Franasiak/Łuczyńska. W pierwszym secie gładko wygrał duet z Konstantynowa. W drugiej partii sytuacja się odwróciła, a Julia i Weronika prowadziły już 10:2. Przeciwniczki odrobiły jednak straty i o losach seta zadecydowała końcówka. W niej lepsze okazały się Gliwa i Krysztofiak i drugie finalistki wyłonić musiał tie-break. W decydującej partii również przez dłuższy czas trwała wyrównana walka, jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały Julia i Weronika i to one awansowały do wielkiego finału.

Nie było większych emocji w meczu o brąz. Duet Franasiak/Łuczyńska powetował sobie półfinałową porażkę i gładko zwyciężył 2:0 z parą Mencel/Laszczyk.

Mecz finałowy był dużo bardziej wyrównany. Schonhofer i Miązek wygrały pierwszego seta, ale w kolejnej odsłonie po raz drugi tego dnia do tie-breaka doprowadziły Gliwa i Krysztofiak. W secie decydującym przysłowiową kropkę nad i postawiły Malwina i Nikola i to one mogły cieszyć się ze złotych medali.

Na zakończenie dyplomy, medale i puchary najlepszym zespołom wręczyli przewodniczący Pionu Siatkówki Plażowej Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Bogdan Lipowski oraz sędzia główny turnieju, Janusz Kołodziejczyk. Cztery najlepsze pary awansowały do półfinałów mistrzostw Polski.

Mistrzostwa województwa młodziczek – 11-12.06.2016

1. Malwina Schonhofer, Nikola Miązek (MUKS Abis-SP 64 Budowlani Łódź)
2. Julia Gliwa, Weronika Krysztofiak (Abis-SP 64 ŁKS Siatkówka Żeńska)
3. Michalina Franasiak, Aleksandra Łuczyńska (Lider Konstantynów Łódzki)
4. Wiktoria Mencel, Oliwia Laszczyk (ŁKS Siatkówka Żeńska)

5-6. Amelia Bogdanowicz, Oliwia Bednarek (UKS Ozorków)
5-6. Patrycja Wróbel, Roksana Caban (MUKS Abis-SP 64 Budowlani Łódź)

7-8. Natalia Hajdukiewicz, Natalia Ludwisiak (ŁMLKS Łaskovia Łask)
7-8. Wiktoria Lach, Anna Brytkowska (INS-EL MKS 16 Łódź)

9-12. Martyna Kmiecik, Kamila Rozwalak (ŁMLKS Łaskovia Łask)
9-12. Maja Szymańska, Julia Mosińska (ŁMLKS Łaskovia Łask)
9-12. Aleksandra Teodorska, Weronika Grzanek (ŁKS Siatkówka Żeńska)
9-12. Aleksandra Pawlak, Natalia Zawierucha (UKS Ozorków)

13-16. Weronika Bednarek, Kaja Sobolewska (ŁMLKS Łaskovia Łask)
13-16. Paulina Kula, Martyna Mroczyńska (INS-EL MKS 16 Łódź)
13-16. Zuzanna Kubacka, Martyna Kieszek (INS-EL MKS 16 Łódź)
13-16. Oliwia Górska, Zuzanna Lesiak (Lider Konstantynów Łódzki)

Nie zwalniamy tempa i już w najbliższy czwartek rozpoczniemy kolejny turniej siatkówki plażowej na łaskim kąpielisku. Tym razem o mistrzostwo województwa powalczą kadetki. Wśród 18 zgłoszonych par znalazły się trzy duety Łaskovii. Serdecznie zapraszamy na kąpielisko do wspierania siatkarek!

Źródło: Łaskovia