Mistrzostwa Polski w Karate

12-13 maja 2012 w Tychach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Karate. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z blisko 40 klubów z całej Polski z organizacji Kyokushin Matsushima, Kyokushin Tezuka Group oraz Oyama Karate. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

W wielu walkach rozstrzygnięcie następowało dopiero po dogrywkach i ważeniach jak również wiele walk kończyło się przed czasem przez Ippon. Kolejny dobry występ w tak prestiżowej zawodach jakimi są Mistrzostwa Polski odnotowali zawodnicy Łaskiego Klubu Sztuk Walki. Stoczyli oni wiele pasjonujących walk jednak nie wszystkim udało się zdobyć medale.

Super formę zaprezentował Mateusz Szczerba, który został Mistrzem Polski. Mateusz w świetnym stylu pokonał wszystkich swoich rywali w tym dwóch gospodarzy. Bardzo dobre występy odnotowali Szymon Furmańczyk oraz Kamil Lisiecki, którzy zajęli czwarte miejsca.

Ponadto łaski klub reprezentowali również: Karolina Kubiak, Adam Romanowski, Łukasz Cieślewicz i Mateusz Harciarek. Oni również stoczyli wiele udanych walk lecz nie zdołali zakwalifikować się do finałowych czwórek.

Po zdobyciu Mistrzostwa Polski bardzo szczęśliwy był Mateusz Szczerba dla którego jest to pierwszy tytuł mistrzowski w jego karierze. Wcześniej zajmował 2, 3 miejsca. Radość tego młodego zawodnika po zdobyciu pierwszego miejsca Mistrzostw Polski daje motywację do pracy dla trenera Łaskiego Klubu Sztuk Walki.