Piłkarski dreszczowiec na korzyć MULKS Łask

Bramki: Dominik GROMADA, Krzysztof KANIOS (k)

MULKS: Klewin - Brajtenbach (Milcz 55'), Gromada, Janeczek (Kanios 85'), Klocek (Sęczkowski 45'), Kurcbuch, Marciniak, Michalski (Królak 45"), Pabisiak, Stępień, Świerczewski.

Widzów: około 90

Sporą dawkę niepewności zafundowali kibicom we wczorajszym meczu zawodnicy MULKS-u. Przy  słabej pogodzie i ciężkim i grząskim boisku, fani drużyny z Łasku nie mieli za dużo okazji do oklaskiwania swoich ulubieńców. Pierwsza połowa to gra szarpana, w której było dużo niedokładności i brzydkiej gry, a zawodnicy MULKSU sami po meczu przyznali, że " wygląda to nie za bardzo". Ozdobą tej połowy może być dobra gra Huberta ŚWIERCZEWSKIEGO i fajna kombinacja przy rzucie wolnym i naszym golu. Nie po raz pierwszy zresztą rozegrana w ten sposób przez Gracjana Michalskiego i Dominika Gromadę, nota bene chyba dziś najlepszego na boisku zawodnika (Ale o  tym później). Niestety po błędzie obrony gola w pierwszej połowie zdobywają także zawodnicy Rębieskich i wynik do przerwy brzmi 1-1.

Po przerwie, a właściwie już w trakcie niej trener decyduje się na zmiany i na boisku za Damiana Klocka melduje się Kuba Sęczkowski i za Gracjana Kamil Królak. Nie zmienia to zbytnio obrazu gry, natomiast sporo jest fauli i niecelnych zagrań. Tego meczu nie może zaliczyć do udanych nasz najlepszy strzelec Kamil Królak, bo w kilku dobrych sytuacjach z drugiej połowy mógł się zachować zdecydowanie lepiej. Wydawało się już kibicom, ale też pewnie niektórym zawodnikom, że w tym meczu nastąpi podział punktów. I wtedy przyszła 93, a wiec doliczony już czas gry, kiedy to szarżującego na bramkę Rębieskich Mateusza Milcza sfaulował w szesnastce bramkarz gości. Mamy rzut karny! Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystuje Krzysiek Kanios i w ten oto sposób trzy punkty zostały w Łasku. Strzelec gola tym trafieniem zrobił sobie prezent, bo tego dnia właśnie obchodził urodziny. Jakby tego było mało sponsor ufundował dla dwóch zawodników vouchery do Kliniki Columna Medica i otrzymał je właśnie Krzysiek i Dominik Gromada. Gratulujemy obu zawodnikom, zresztą nie tylko im, ale tez całej drużynie za walkę do końca, a sponsorowi czyli Centrum Doradztwa Kredytowego za ufundowanie tak fajnych nagród.