23 min. Kamil WIRA

0-2 60 min. Michał OKOŃ

0-3 71 min Michał OKOŃ

MULKS: Klewin – Gamoń, Różycki, Pabisiak, Stępień – Janeczek, Gromada, Tomczyk (62 Młynarczyk), Brajtenbach – Kanios (46 Sęczkowski), Marecki (75 Kwiatek). Widzów: 170 Trener: Paweł NOWAK

WKS Wieluń był kolejnym rywalem MULKSu Łask w piątej kolejce sieradzkiej klasy Okręgowej. Ładna pogoda sprawiła że na łaskim CSiR zgromadziło się w sobotnie popołudnie naprawdę sporo widzów (obie drużyny dopingowało około 170 kibiców). Fajna niespodzianka spotkała dziś także zawodników rocznika 2009. Ci z nich którzy wykazali się największą frekwencją na treningach wyprowadzili dziś obie drużyny na plac gry. Na pewno było to spore przeżycie dla małych zawodników MULKSU i z pewnością nasz klub będzie dumny kiedyś z tych chłopców. Obie drużyny zarówno nasza, jak i WKS od pierwszych minut ruszyły do ataku. Pierwsze kilkanaście minut było nawet wyrównane, dokładnie do 23 minuty. Wtedy to błąd obrońców gospodarzy wykorzystał napastnik z Wielunia Kamil Wira pokonując mocnym strzałem pod poprzeczkę Krystiana Klewina. Po stracie bramki z każdą minutą coraz większą przewagę uzyskiwali rywale. Najczęstsze błędy zaś które raziły w oczy w poczynaniach naszych zawodników to zbyt wolna gra, dużo strat piłki w środku pola i chyba to, że rywale byli dziś szybsi od naszych graczy. Niestety wczoraj to gracze WKS stawiali nam warunki, a nie odwrotnie jak to często bywało na łaskim CSiR. Kolejne minuty to dużo walki na boisku, ale pomimo kilku okazji bramkowych dla obu drużyn wynik w pierwszej połowie nie zmienił się i do szatni to rywale schodzili z podniesionymi głowami. Do przerwy 0-1 dla przyjezdnych. Po przerwie na boisku od 46 minuty w miejsce Krzyśka Kaniosa pojawił się Kuba Seczkowski. Wynik 0-1 to nie jest jakiś dramat i próbujemy odrobić straty. Wyjątkowo skuteczni jednak byli dziś defensorzy gości i bramkarz WKS Ciura, którzy wygrywali pojedynki z naszymi napastnikami Tomkiem Mareckim czy choćby Kubą Seczkowskim. Mieli oni także trochę szczęścia, bo w jednej z dobrych okazji na wyrównanie piłka trafiła w słupek. My sytuacji nie wykorzystujemy natomiast w myśl starego piłkarskiego porzekadła te się mszczą! W 60 minucie Michał Okoń wykorzystuje niezdecydowanie naszych defensorów ogrywa ich i strzałem z szesnastego metra po ziemi pokonuje naszego bramkarza. Przegrywamy wiec już 0-2. Dziesięć minut później ten sam zawodnik przeprowadza dobrą akcję prawą stroną i decyduje się na strzał, po którym piłka po raz trzeci wpada do siatki MULKSU. Trzeba przyznać, choć jest to marne pocieszenie, że gol napastnika Wielunia był przedniej urody. Trafnie skwitował stratę trzeciego gola i szanse naszej drużyny na dobry wynik trener Nowak stwierdzeniem „No i zgasił światło!” O podsumowanie meczu poprosiłem po spotkaniu właśnie trenera Pawła Nowaka. Oto co powiedział: "W dzisiejszym spotkaniu wygrał zespól który zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo. Drużyna z Wielunia przewyższała nas pod względem organizacji gry. Wykazała się większą determinacja i zaangażowaniem oraz co najistotniejsze dla końcowego wyniku pod względem skuteczności Nie pozostaje Nam nic innego jak tylko wyciągnąć wnioski z tej lekcji i z większym zaangażowaniem przystąpić do następnych spotkań" Na koniec sponsorzy, firmy i wspierający nasz klub. - Gmina Łask, - Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Kos Bruk Pana Mariusza Brylskiego, - Anglo­strefa, Szkoła języ­kowa Pani Arlety Maty­siak, - Zakład Sło­neczna Moto­ry­za­cja Pana Toma­sza Twar­dow­skiego, - Night Dri­ver Taxi Łask 24 H Pana Mar­cina Lewiń­skiego, - Firma Cen­trum Doradz­twa Kre­dy­to­wego Pani Mag­da­leny Szym­czyk, - Firma Myko­gen Pol­ska z Kar­szewa pro­du­ku­jąca podłoże do uprawy pie­cza­rek, - Firma Xella pro­du­cent mate­ria­łów budow­la­nych, - Dyskont spo­żyw­czy Bie­dronka Pro­mo­cje, - Firma Kau­fland Pol­ska Sklep ul War­szaw­ska 46, - Biuro turystyczne Travelshops mające swoja siedzibę na Placu 11 listopada 27, - Biuro Rachunkowe Pani Agnieszki Piecyk, - Lombard Sezam znajdujący się w Łasku przy ul. Kościuszki, - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Łasku, - Firma Budvar Centrum ze Zduńskiej Woli, - Firma Instalplast z Łasku. Dziękujemy szczególnie portalowi internetowemu Kolum­na24 oraz redakcji gazety Mój Łask które zamieszczają artykuły informujące o wyni­kach naszych drużyn i nie tylko. DZIĘKUJEMY.

Źródło: Mulks Łask