0 - 1  47 min Wiktor MARCINIAK
0 - 2  59 min Mateusz DRĄG
1 - 2  90+2  min Adrian BANAŚ (k)

MULKS: Klewin - Drąg, Kwiatek, Marciniak, Stępień (70’ Bęben) - Michalski, Różycki, Janeczek (63’ Pospiszył), Kurcbuch (55’ Waga) – Sęczkowski (68’ Raduch), Kanios (75’ Nebelski).

Trzy punkty, kolejne w ty sezonie przywieźli gracze drużyny seniorów MULKS-u w 25 kolejce ligowej. Tym razem pokonaliśmy w wyjazdowym meczu przedostatnią drużynę naszej grupy, czyli UMKS Ostrowię Ostrówek. Dwa do jednego to najniższy wymiar kary w tym pojedynku, gdyż przy odrobinie lepszej skuteczności już w pierwszej połowie mogliśmy prowadzić 0-3. Jednak nieskuteczność pod bramką rywali spowodowała, że na przerwę bramkarze obydwu drużyn schodzili do szatni z czystymi kontami bramkowymi. Pomimo dominacji naszej drużyny i kilku dobrych okazji swoich sytuacji w tej połowie nie wykorzystali mi. Dominik Janeczek, Krzysiek Kanios czy nasz najlepszy snajper Kuba Sęczkowski. Tego ostatniego tłumaczyć może jednak powrót po kontuzji, przez co nie mógł zagrać na 100% swoich możliwości.

Drugie 45 minut zaczynamy jednak od mocnego uderzenia. Dwie minuty po wznowieniu spotkania dobre dośrodkowanie z lewej strony wykorzystuje Wiktor Marciniak, pokonując Marcina Wróbla bramkarza Ostrowii. Kolejną bramkę bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego zdobywa nasz obrońca Mateusz Drąg i w 59 minucie podwyższa prowadzenie na 0-2. Oba gole zresztą zdobywają dzisiaj nasi defensywni gracze. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga MULKS-u jednak skuteczność nie była dziś atutem naszych piłkarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry rozmiary porażki zmniejsza jeszcze napastnik gospodarzy Adrian Banaś. Po przypadkowym zagraniu ręką sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił właśnie gracz rywali. To jednak wszystko, na co stać było dziś naszych przeciwników z Ostrówka i z kolejny mecz ligowy kończymy zwycięsko.

Swoje mecze wygrali również nasi rywale do awansu i sytuacja w tabeli nie zmieniła się. Na pięć kolejek przed końcem Mulks jest liderem z 59 punktami, na drugim miejscu KS Karsznice z 58, a trzecią pozycję zajmuje Tęcza Brodnia, która zgromadziła 54 oczka. Do klasy okręgowej awansują dwie drużyny.

Źródło: Mulks Łask