Mulks przegrywa w Sulmierzycach

Seniorzy przegrywają w Sulmierzycach 3:2. Debiutanckie trafienia naszych 17 - latków!

Był to mecz dwóch drużyn ze środka ligowej tabeli. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Najpierw szybko rozegrany wrzut z autu i napastnik Unii znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarze, którą skutecznie wykorzystał. Kilka minut później rzut rożny gospodarzy został zamieniony na gola. Trzeba przyznać, że przy obu bramkach dla Unii popełniliśmy za dużo indywidualnych błędów.

Po dwóch zadanych ciosach przez gospodarzy mogło się wydawać, że emocji w tym spotkaniu już nie będzie. Nasz zespół jednak wziął się do roboty i zdominował Unię. Potwierdzeniem tego była bramka Igora Pręcikowskiego. Niestety jeszcze w pierwszej części gry gospodarze wykorzystali kolejny rzut różny, podwyższają wynik na 3:1.

Druga połowa gry to bezwzględna dominacja naszej drużyny, udokumentowana golem Wojtka Owczarka, po kombinacyjnej akcji naszej drużyny. Należy podkreślić, że fatalny stan boiska w Sulmierzycach przeszkadzał w utrzymywaniu się przy piłce i składnym akcjom, mimo to nasz zespół próbował to czynić. W doliczonym już czasie gry mieliśmy tzw. piłką meczową. Po kolejnej składnej akcji dogranie z boku boiska w pole karne w okolice „11” mógł wykorzystać nasz napastnik, ale świetnie zachował się bramkarz Unii, parując uderzenie do boku.

Mimo przegranej był to dobry mecz naszej drużyny, zachowaliśmy swój styl gry, mimo fatalnego stanu boiska. Brakło trochę szczęścia, ale też popełniliśmy za dużo prostych błędów szczególnie na początku meczu. Jak przegrywać to tylko w taki sposób. Warto podkreślić, że gola dla naszej drużyny strzelali dwaj 17-latkowie - Igor Pręcikowski oraz Wojtek Owczarek, a w wyjściowych składzie zagrał kolejny - Jakub Piechulski. Młoda drużyna ma prawo popełniać błędy.

Dziękujemy za wsparcie kibicom, którzy kolejny raz pojawili się na meczu wyjazdowym. Dzięki wielkie.

Źródło: Mulks Łask