Nasze siatkarki w finale Mistrzostw Polski!

Świetnie spisały się łaskie siatkarki: Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek. Dwudniowe zawody, w których rywalizowały siatkarki z rocznika 2003 i młodsze rozegrane zostały na piaszczystych boiskach łaskiego kąpieliska i zgromadziły na starcie 12 zespołów, które do Łasku przyjechały z: Łodzi, Kielc, Skarżyska Kamiennej, Świdnika, Chełma, Kraśnika i Białej Podlaskiej.

Ala i Paulina wygrały wszystkie swoje mecze rozegrane podczas turnieju i zajęły pierwsze miejsce, awansując jednocześnie do finału Mistrzostw Polski, w którym zmierzy się 16 najlepszych duetów w kraju.

Nasze dziewczęta rozpoczęły rywalizację od wygranej 2:0 z parą Szóstki Biała Podlaska: Anastazja Mościcka/Martyna Najdyhor, w drugiej rundzie w takim samym stosunku pokonały siatkarki Plasu Kielce: Maję Pasek i Klaudię Antończyk, a na zakończenie pierwszego dnia zawodów w meczu decydującym o awansie do półfinału, również bez straty seta zwyciężyły z duetem Avii Świdnik: Nikola Kowalczyk/Kinga Romanowicz.

W niedzielę łaskowianki co prawda rozpoczęły starcie półfinałowe od przegranej partii z parą Salosu Cortile Kielce: Aleksandra Kaleta/Maja Kędzior (prowadząc 13:11 uległy kielczankom do… 13), ale dwa kolejne sety padły łupem naszych siatkarek (21:15, 15:10). W kończącym rozgrywki meczu finałowym Ala i Paulina pewnie zwyciężyły 2:0 (21:15, 21:9) duet Tempa Chełm: Kinga Sienkiewicz/Julia Radelczuk i zasłużenie stanęły na najwyższym stopniu podium turnieju półfinałowego.

4 najlepsze pary z każdego półfinału już za niespełna 2 tygodnie zagrają w podwarszawskim Konstancinie w wielkim finale, którego stawką będą medale Mistrzostw Polski.

W turnieju półfinałowym wziął także udział drugi z łaskich duetów: Kamila Rozwalak i Martyna Kmiecik. Dziewczęta dzielnie walczyły zarówno z parą ze Świdnika, przegrywając dwa sety na przewagi, a także z Kielc, ulegając przeciwniczkom dopiero po tie-breaku i ostatecznie zostały sklasyfikowane w zawodach na miejscach od 9 do 12. Na tej samej pozycji zawody zakończyła Hania Kowalewska, która zastąpiła Nikolę Krawczyk i w parze z łodzianką Zuzią Karpińską reprezentowała na turnieju barwy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i trenerom za przybycie do Łasku, a finalistkom życzymy powodzenia w walce o medale Mistrzostw Polski!

9-12. Wiktoria Ciepła, Weronika Ciepła – MKS Kraśnik

Cztery najlepsze zespoły uzyskały awans do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Konstancinie od 28 do 29 lipca.

Źródło: Łaskovia