Nocna plażówka wróciła do Łasku

Po raz pierwszy po niemal 11 latach przerwy na piaszczystych boiskach przy kąpielisku miejskim w Łasku rozegrany został nocny turniej siatkówki plażowej. W ramach Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej odbył się nocny turniej mikstów. Na starcie stanęło 16 duetów, które swoje zmagania rozpoczęły tuż po godzinie 16:00, by zakończyć je kilkadziesiąt minut po 1:00 w nocy, przy sztucznym oświetleniu.

Już mecze pierwszej rundy przyniosły sporo emocji. Po tie-breakach kończyły się starcia pomiędzy parami Krawczyk/Migdal – Stępień/Nicpoń, Witkowska/Michalak – Mierzyńska/Jabłoński oraz Banaszczyk/Sibiński – Mańko/Obersztyn. We wszystkich przypadkach zwyciężał pierwszy z wymienionych duetów. Swój inauguracyjny pojedynek w dwóch partiach przegrali Kamila Śnieżewska i Jakub Waszyrowski, którzy w poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce w turnieju mikstów na zakończenie lata. Tym razem lepsi od nich okazali się Karolina Rogala i Tomasz Mikuta. Do kolejnej fazy awansowali także Milena Pawlusiak i Artur Kowalski, którzy po dwóch zaciętych setach pokonali Edytę Biernat i Jarosława Alagierskiego. W drugiej rundzie zameldowały się również pary: Raźniewska/Ojrzyński, Carmel/Białecki oraz Marczyńska/Kaczmarek.

Kolejny etap rozgrywek przyniósł następne zacięte starcia. Agnieszka Krawczyk i Dariusz Migdal gładko wygrali pierwszą partię w starciu z Martyną Witkowską i Mateuszem Michalakiem 15:9. W drugiej odsłonie to jednak Martyna i Mateusz okazali się lepsi zwyciężając 15:12. O awansie do ćwierćfinału zadecydował set trzeci, w którym para Krawczyk/Migdal miała w górze piłkę meczową. Ostatecznie lepsi okazali się ich rywale wygrywając decydującą odsłonę 16:14. Również trzech setów potrzebowali Martyna Banaszczyk i Adrian Sibiński aby pokonać Aleksandrę Carmel i Emila Białeckiego. W dwóch partiach zakończyły się natomiast starcia Raźniewska/Ojrzyński – Rogala/Mikuta i Pawlusiak/Kowalski – Marczyńska/Kaczmarek.

Po dwóch rundach po lewej stronie drabinki przyszła pora na mecze o pozostanie w turnieju. Sztuka ta udała się parze Biernat/Alagierski, która 2:0 pokonała Kingę Płóciennik i Wojciecha Stanisławskiego, mimo że przez dłuższą część pierwszej partii to Kinga i Wojtek utrzymywali prowadzenie. Do kolejnej rundy awansowali również Kamila Śnieżewska i Jakub Waszyrowski, a to wszystko po zwycięstwie nad Agnieszką Macugowską i Piotrem Kwiatkowskim, którzy na co dzień służą w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, a w rozgrywkach halowych reprezentują barwy wojskowego zespołu Wings. Do najlepszej dwunastki dostali się również Angelika Mierzyńska i Adam Jabłoński, po zwycięstwie nad Dominiką Stępień i Krzysztofem Nicponiem, a także Paulina Przerywacz i Paweł Wiktorek, którzy po tie-breaku wygrali z duetem Maria Mańko/Grzegorz Obersztyn.

W następnej fazie mieszane duety walczył o awans do najlepszej ósemki. Para Krawczyk/Migdal w dwóch partiach pokonała zespół Biernat/Alagierski. Również dwóch setów do zwycięstwa nad Kariną Marczyńską i Karolem Kaczmarkiem potrzebowali Angelika Mierzyńska i Adam Jabłoński. Znacznie więcej emocji było w starciu par Rogala/Mikuta – Przerywacz/Wiktorek. Ostatecznie po trzech setach lepsi okazali się Karolina i Tomek wygrywając w tie-breaku 15:13. Najbardziej zacięte w tej rundzie było jednak spotkanie pomiędzy Aleksandrą Carmel i Emilem Białeckim a Kamilą Śnieżewską i Jakubem Waszyrowskim. W pierwszej partii Ola i Emil szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta wygrywając 15:10. W drugiej partii role się odwróciły i to Kamila i Kuba odnieśli przekonujące zwycięstwo w takim samym stosunku. O wszystkim rozstrzygnął tie-break, który stał na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało w nim długich akcji i efektownych obron. Najlepszym podsumowaniem meczu była ostatnia, bardzo długa wymiana, którą na swoją korzyść rozstrzygnął duet Śnieżewska/Waszyrowski wygrywając ostatecznie 16:14.

Trzysetowych starć nie zabrakło w pierwszych meczach ćwierćfinałowych. Marta Raźniewska i Adam Ojrzyński w pierwszej odsłonie starcia z Martyną Witkowską i Mateuszem Michalakiem przegrywali już 4:8, by odrobić straty i doprowadzić do zaciętej końcówki, w której przechylili szalę wygranej na swoją korzyść. W dwóch kolejnych setach Martyna i Mateusz nie dali sobie już jednak wydrzeć zwycięstwa wygrywając do 6 i 13 i jako pierwsi zameldowali się w najlepszej czwórce turnieju. Chwilę później dołączyli do nich Milena Pawlusiak i Artur Kowalski, którzy pokonali Martynę Banaszczyk i Adriana Sibińskiego.

Stawkę ćwierćfinalistów po kolejnych zaciętych trzysetowych starciach uzupełniły duety Krawczyk/Migdal i Śnieżewska/Waszyrowski. Aga i Darek pokonali parę Rogala/Mikuta, natomiast Kamila i Kuba zwyciężyli z Angeliką Mierzyńską i Adamem Jabłońskim.

Ze względu na narastające zmęczenie, późną porę i coraz bardziej dającą się we znaki uczestnikom niską temperaturę kolejne mecze rozgrywane były w formie jednego wygranego seta do 21 punktów. Jedenaście partii w nogach mieli już za sobą tego dnia Kamila Śnieżewska i Kuba Waszyrowski, którzy po trzech kolejnych wygranych musieli uznać wyższość Marty Raźniewskiej i Adama Ojrzyńskiego. Również 11 setów rozegrali przed rozpoczęciem decydującej batalii o półfinał Agnieszka Krawczyk i Dariusz Migdal, ale oni poradzili sobie z Martyną Banaszczyk i Adrianem Sibińskim i uzupełnili najlepszą czwórkę turnieju.

W meczach półfinałowych zwycięstwa odniosły duety Witkowska/Michalak (21:14 z parą Krawczyk/Migdal) i Raźniewska/Ojrzyński (21:16 z zespołem Pawlusiak/Kowalski).

Starcie o brązowy medal zakończyło się zwycięstwem pary Pawlusiak/Kowalski. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Artura Kowalskiego, który mimo późnej nocnej pory raz po raz popisywał się efektownymi paradami w obronie, co w dużej mierze przyczyniło się do tego, że sympatyczny duet z Przysuchy mógł cieszyć się z zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium.

Mecz finałowy był czwartą tego dnia partią rozegraną pomiędzy duetami Witkowska/Michalak i Raźniewska/Ojrzyński. Więcej sił zachowali Martyna i Mateusz, którzy wygrali również poprzednie starcie między tymi duetami i to do nich powędrowały złote medale. Adam i Marta musieli zadowolić się drugim miejscem.

Po zakończeniu rozgrywek, tuż przed 1:30 w nocy odbyła się dekoracja medalistów oraz zakończenie turnieju. Po dekoracji przyszła pora na pamiątkowe zdjęcie dla najbardziej wytrwałych uczestników, którzy na kąpielisku pozostali do samego końca zawodów.

Uczestnicy turnieju tradycyjnie mogli liczyć na gorący poczęstunek z grilla ufundowany przez Zakłady Mięsne Kawiks. Medale dla najlepszych par wykonała Agencja Poligraficzno-Reklamowa Gryf – Bracia Zybert.

Rozgrywki Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej osiągnęły półmetek. Po trzech turniejach w rankingu zawodniczek prowadzi Agnieszka Krawczyk (373 pkt), przed Martyną Witkowską (318) i Martyną Banaszczyk (296). U panów na prowadzeniu bez zmian, pierwsze miejsce ex aequo zajmują Kamil Chaber i Adam Łoś (384), na podium wskoczył Adam Ojrzyński (354).

Do zakończenia rozgrywek pozostał trzeci turniej eliminacyjny oraz wielki finał, który odbędzie się w sierpniu. Już teraz zapraszamy do zapisów na najbliższe turnieje pań i panów, które odbędą się w zbliżający się weekend. Tradycyjnie w sobotę, 30 lipca zagrają mężczyźni, a w niedzielę, 31 lipca kobiety.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym plazowka@laskovia.pl oraz SMS-owo pod numerem 691056124.