Otwarte Mistrzostwa Europy OYAMA Karate

W dniach 25-26 maja 2013 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy OYAMA Karate w Witebsku na Białorusi.

Zawodnicy Łaskiego Klubu Sztuk Walki zdobyli 4 tytuły Mistrzów Europy, 7 Wicemistrzów Europy i jeden brązowy medal.

Na początku została rozegrana konkurencja w formach Kata i Kobudo z bronią. Zawodnicy łaskiego klubu zajeli 4 pierwsze miejsca, 6 drugich miejsc oraz jedno trzecie miejsce. Klub reprezentowali: Dawid Kołodziejski (I Kobudo, III Kata Seniorów), Karolina Kubiak (I Kobudo Seniorek), Paulina Michalska (II Kata, II Kobudo Seniorek), Karolina Lipowska (II Kata, II Kobudo Juniorek), Klaudia Malinowska (I Kata, I Kobudo Juniorek), Mateusz Szczerba (II Kata, II Kobudo Juniorów).

W niedzielnych eliminacjach dobrze wypadł Mateusz Szczerba i doszedł on do finału ME w kategorii do 60 kg. Niestety przegrał on w walce z zawodnikem z Ukrainy. Mateusz okazał się najwszechstronniejszym zawodnikiem klubu i zdobył łącznie trzy tytuły Wicemistrza Europy w Kata, Kobudo i Kumite.

Na stronie Polskiej Federacji Karate można zapoznać się z sukcesami naszej reprezentacji. << szczegóły