MULKS ŁASK – SŁOWIAN DWORSZOWICE 6-1(2-0)

6 – 1 87 min Jakub SĘCZKOWSKI

MULKS: Klewin – Pabisiak, Stępień, Drąg, Tomczyk (63’ Świerczewski) – Gamoń (63’ Brajdenbach), Marciniak (82’ Kurcbuch), Kwiatek (76’ Kaczorowski), Różycki – Marecki (67’ Młynarczyk), Gromada (82’ Sęczkowski) Rezerwowi: Świątek, Świerczewski, Brajdenbach, Kurcbuch, Kaczorowski, Młynarczyk, Sęczkowski.

Żółte kartki: MULKS: Drąg, Pabisiak, SŁOWIAN: Bęczkowski. Trener: Paweł Nowak

Widzów około 100.

W sobotę 14 października MULKS Łask podejmował na własnym boisku SŁOWIAN Dworszowice, drużynę która w tym sezonie zwyciężyła tylko raz. Od pierwszego gwizdka gospodarze narzucili swój styl gry i zamknęli przyjezdnych na ich własnej połowie. Pomimo wielu akcji i szybkiej wymianie podań nie zagrażali jednak bramce gości. W 16 minucie doskonałą sytuację na otwarcie wyniku meczu zmarnował Tomasz Marecki wychodząc sam na sam z golkiperem gości. Gospodarze coraz śmielej atakowali, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W 23 minucie Dominik Gromada zdecydował się na strzał z 20 metra, pomimo interwencji bramkarza MULKS wyszedł na prowadzenie. Minutę później Dominik mógł podwyższyć prowadzenie ale jego strzał okazał się niecelny. Goście dopiero w 30 minucie oddali pierwszy strzał na naszą bramkę ale na posterunku był Klewin. MULKS atakował coraz większą ilością zawodników natomiast goście ograniczali się do kontrataków. Przed przerwą Słowian mógł doprowadzić do remisu kiedy to napastnik gości przegrał pojedynek sam na sam z naszym golkiperem. Niewykorzystane sytuacje się mszczą o czym przekonali się gości minutę później. W polu karnym został sfaulowany Tomasz Marecki i sędzia główny bez zastanowienia wskazał 11 metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Gromada i silnym strzałem w prawy róg podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później sędzia odgwizdał przerwę. Druga połowa rozpoczęła się odważniejszymi atakami gości. Chwilę po wznowieniu gry przeprowadzili dwie groźne akcje, w 46 minucie niecelnie strzelał napastnik Słowian a w 48 minucie przed utratą bramki uratował nas Krystian Klewin. W 55 minucie doskonałe prostopadłe podanie z środka pola otrzymał Marcin Kwiatek, znajdując się oko w oko z bramkarzem gości. Co prawda strzał Marcina został obroniony ale piłka trafiła pod nogi Mareckiego, który dopełnił formalności strzelając bramkę na 3:0. Pięć minut później goście przeprowadzili jeden ze swoich nielicznych ataków, w którym to zawodnik Słowian został faulowany w polu karnym przez naszego golkipera. Sędzia podyktował rzut karny ale piłka po strzale z „jedenastki” trafiła w słupek. Dzięki temu Klewin zachował czyste konto. Chwilę później ponownie faulowany został zawodnik gości tym razem przed polem karnym. Trudno powiedzieć czy zawodnik strzelał czy próbował dośrodkować piłkę, ale najważniejsze dla przyjezdnych było to że piłka ugrzęzłą w bramce Klewina. Na 20 minut przed końcem wynik meczu 3:1. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy mimo prowadzenia szukali kolejnych bramek. Pięć minut po wejściu na murawę swoją solową akcję przeprowadził Dominik Brajtenbach i silnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza przyjezdnych. Minutę później doskonałe prostopadłe podanie Gromady dociera ponownie do Brajdena i ten po raz drugi w przeciągu 120 sekund pokonuje bramkarza z Dworszowic. W 87 minucie wynik spotkania na 6:1 ustalił Sęczkowski przeprowadzając indywidualną akcję lewą stroną boiska. Wygrywamy zasłużenie i awansujemy na trzecie miejsce mając jeszcze mecz zaległy z Zapolem, który rozegramy 18 października 2017r. na własnym stadionie.

Na koniec sponsorzy, firmy i wspierający nasz klub. - Gmina Łask, - Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Kos Bruk Pana Mariusza Brylskiego, - Anglo­strefa, Szkoła języ­kowa Pani Arlety Maty­siak, - Zakład Sło­neczna Moto­ry­za­cja Pana Toma­sza Twar­dow­skiego, - Night Dri­ver Taxi Łask 24 H Pana Mar­cina Lewiń­skiego, - Firma Cen­trum Usług Finansowych Pani Mag­da­leny Szym­czyk, - Firma Myko­gen Pol­ska z Kar­szewa pro­du­ku­jąca podłoże do uprawy pie­cza­rek, - Firma Xella pro­du­cent mate­ria­łów budow­la­nych, - Dyskont spo­żyw­czy Bie­dronka Pro­mo­cje, - Firma Kau­fland Pol­ska Sklep ul War­szaw­ska 46, - Biuro turystyczne Travelshops mające swoja siedzibę na Placu 11 listopada 27, - Biuro Rachunkowe Pani Agnieszki Piecyk, - Lombard Sezam znajdujący się w Łasku przy ul. Kościuszki, - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Łasku, - Firma Budvar Centrum ze Zduńskiej Woli, - Firma Instalplast z Łasku. (http://mulkslask.futbolowo.pl)

Na koniec sponsorzy, firmy i wspierający nasz klub.

Źródło: Mulks Łask

KRIS . Autor: KRIS . 15.10.2017 21:26 Lista aktualności Wysoka wygrana z Dworszowicami Wysoka wygrana z Dworszowicami MULKS ŁASK – SŁOWIAN DWORSZOWICE 6-1(2-0) 1 – 0 23 min Dominik GROMADA 2 – 0 45 min Dominik GROMADA (k) 3 – 0 55 min Tomasz MARECKI 3 – 1 70 min Słowian DWORSZEWICE 4 – 1 77 min Dominik BRAJTENBACH 5 – 1 78 min Dominik BRAJTENBACH 6 – 1 87 min Jakub SĘCZKOWSKI MULKS: Klewin – Pabisiak, Stępień, Drąg, Tomczyk (63’ Świerczewski) – Gamoń (63’ Brajdenbach), Marciniak (82’ Kurcbuch), Kwiatek (76’ Kaczorowski), Różycki – Marecki (67’ Młynarczyk), Gromada (82’ Sęczkowski) Rezerwowi: Świątek, Świerczewski, Brajdenbach, Kurcbuch, Kaczorowski, Młynarczyk, Sęczkowski. Żółte kartki: MULKS: Drąg, Pabisiak, SŁOWIAN: Bęczkowski. Trener: Paweł Nowak Widzów około 100 W sobotę 14 października MULKS Łask podejmował na własnym boisku SŁOWIAN Dworszowice, drużynę która w tym sezonie zwyciężyła tylko raz. Od pierwszego gwizdka gospodarze narzucili swój styl gry i zamknęli przyjezdnych na ich własnej połowie. Pomimo wielu akcji i szybkiej wymianie podań nie zagrażali jednak bramce gości. W 16 minucie doskonałą sytuację na otwarcie wyniku meczu zmarnował Tomasz Marecki wychodząc sam na sam z golkiperem gości. Gospodarze coraz śmielej atakowali ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. W 23 minucie Dominik Gromada zdecydował się na strzał z 20 metra, pomimo interwencji bramkarza MULKS wyszedł na prowadzenie. Minutę później Dominik mógł podwyższyć prowadzenie ale jego strzał okazał się niecelny. Goście dopiero w 30 minucie oddali pierwszy strzał na naszą bramkę ale na posterunku był Klewin. MULKS atakował coraz większą ilością zawodników natomiast goście ograniczali się do kontrataków. Przed przerwą Słowian mógł doprowadzić do remisu kiedy to napastnik gości przegrał pojedynek sam na sam z naszym golkiperem. Niewykorzystane sytuacje się mszczą o czym przekonali się gości minutę później. W polu karnym został sfaulowany Tomasz Marecki i sędzia główny bez zastanowienia wskazał 11 metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Gromada i silnym strzałem w prawy róg podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później sędzia odgwizdał przerwę. Druga połowa rozpoczęła się odważniejszymi atakami gości. Chwilę po wznowieniu gry przeprowadzili dwie groźne akcje, w 46 minucie niecelnie strzelał napastnik Słowian a w 48 minucie przed utratą bramki uratował nas Krystian Klewin. W 55 minucie doskonałe prostopadłe podanie z środka pola otrzymał Marcin Kwiatek, znajdując się oko w oko z bramkarzem gości. Co prawda strzał Marcina został obroniony ale piłka trafiła pod nogi Mareckiego, który dopełnił formalności strzelając bramkę na 3:0. Pięć minut później goście przeprowadzili jeden ze swoich nielicznych ataków, w którym to zawodnik Słowian został faulowany w polu karnym przez naszego golkipera. Sędzia podyktował rzut karny ale piłka po strzale z „jedenastki” trafiła w słupek. Dzięki temu Klewin zachował czyste konto. Chwilę później ponownie faulowany został zawodnik gości tym razem przed polem karnym. Trudno powiedzieć czy zawodnik strzelał czy próbował dośrodkować piłkę, ale najważniejsze dla przyjezdnych było to że piłka ugrzęzłą w bramce Klewina . Na 20 minut przed końcem wynik meczu 3:1. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy mimo prowadzenia szukali kolejnych bramek. Pięć minut po wejściu na murawę swoją solową akcję przeprowadził Dominik Brajtenbach i silnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza przyjezdnych. Minutę później doskonałe prostopadłe podanie Gromady dociera ponownie do Brajdena i ten po raz drugi w przeciągu 120 sekund pokonuje bramkarza z Dworszowic. W 87 minucie wynik spotkania na 6:1 ustalił Sęczkowski przeprowadzając indywidualną akcję lewą stroną boiska. Wygrywamy zasłużenie i awansujemy na trzecie miejsce mając jeszcze mecz zaległy z Zapolem, który rozegramy 18 października 2017r. na własnym stadionie. Na koniec sponsorzy, firmy i wspierający nasz klub. - Gmina Łask, - Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Kos Bruk Pana Mariusza Brylskiego, - Anglo­strefa, Szkoła języ­kowa Pani Arlety Maty­siak, - Zakład Sło­neczna Moto­ry­za­cja Pana Toma­sza Twar­dow­skiego, - Night Dri­ver Taxi Łask 24 H Pana Mar­cina Lewiń­skiego, - Firma Cen­trum Usług Finansowych Pani Mag­da­leny Szym­czyk, - Firma Myko­gen Pol­ska z Kar­szewa pro­du­ku­jąca podłoże do uprawy pie­cza­rek, - Firma Xella pro­du­cent mate­ria­łów budow­la­nych, - Dyskont spo­żyw­czy Bie­dronka Pro­mo­cje, - Firma Kau­fland Pol­ska Sklep ul War­szaw­ska 46, - Biuro turystyczne Travelshops mające swoja siedzibę na Placu 11 listopada 27, - Biuro Rachunkowe Pani Agnieszki Piecyk, - Lombard Sezam znajdujący się w Łasku przy ul. Kościuszki, - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Łasku, - Firma Budvar Centrum ze Zduńskiej Woli, - Firma Instalplast z Łasku. (http://mulkslask.futbolowo.pl)