Pierwsze turnieje eliminacyjne

W sobotę, 30 czerwca i w niedzielę, 1 lipca odbyły się pierwsze turnieje eliminacyjne Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej – Łask 2018.

W sobotę na łaskim kąpielisku rywalizowali panowie. Na starcie stanęło 14 duetów.

Ostatecznie po niemal 8 godzinach gry złoto powędrowało do Karola Kaczmarka i Szymona Karnkowskiego, którzy w finale pokonali Tomka Dobrowolskiego i Wojtka Sowiaka.

Na najniższym stopniu podium stanęli Adam Łoś i Konrad Andrzejczak, którzy w starciu o trzecie miejsce okazali się lepsi od Dawida Zająca i Piotra Skórzyńskiego.

13-14. Marcel Hendzelewski, Rafał Hendzelewski

Po panach przyszła pora na panie, które rozegrały swój I turniej eliminacyjny w niedzielę.

Najlepsze spośród 13 zgłoszonych zespołów okazały się Karolina Rzempowska i Kamila Dalkowska, które w meczu finałowym po tie-breaku pokonały Angelikę Mierzyńską i Martę Raźniewską.

Medale za miejsce 3. powędrowały do Oli Mielczarek-Błońskiej i Pauliny Rynkowskiej, które w starciu o najniższy stopień podium okazały się lepsze od Agnieszki Macugowskiej i Magdaleny Kurdek.

13. Maryna Bulzacka, Anna Martynowska

Czołowe pary obu turniejów otrzymały medale, upominki oraz pyszne niespodzianki ufundowane przez firmę Soligrano.

Rozgrywki Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej powrócą na łaskie kąpielisko za 2 tygodnie, w sobotę, 14 lipca, kiedy to rozegrany zostanie nocny turniej mikstów.