Po 3. kolejce Energia samodzielnym liderem

Kolejna kolejka Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami. Tym razem obyło się bez tie-breaków i we wszystkich rozegranych spotkaniach zwycięzcy zgarniali komplet punktów.

W pierwszym spotkaniu na parkiet wybiegli zawodnicy WXMEDIA Kolumna, których rywalem był pabianicki Floyd. Premierowa odsłona zakończyła się gładkim zwycięstwem drużyny z Kolumny, która pewnie wygrała 25:16. W drugiej partii emocji było znacznie więcej, a pabianiczanie ulegli przeciwnikom dopiero po grze na przewagi 26:24. W secie trzecim WXMEDIA prowadziła już 20:10 i wydawało się, że ta część meczu skończy się równie szybko jak partia pierwsza, jednak Floyd nie składał broni i najpierw zdobył 7 punktów z rzędu (20:17), by w końcówce doprowadzić do remisu (24:24). Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Kolumny, która w końcówce zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła, podobnie jak w secie drugim 26:24, a w całym spotkaniu 3:0.

Znacznie mniej emocji było w rozgrywanym równolegle drugim porannym starciu pomiędzy Energią Pabianice i Ksiezyc.pl. Lider potwierdził wysoką formę i nie oddał przeciwnikom ani jednej partii, dzięki czemu umocnił się na czele tabeli MALS.

Kolejne mecze nie były już tak jednostronne. Łask-awcy, którzy zmierzyli się z Kodżirasami gładko wygrali partię pierwszą pozwalając zdobyć swoim przeciwnikom jedynie 14 punktów. Młodzi łaskowianie zrewanżowali się rywalom w drugim secie i zwyciężyli 25:19. O losach spotkania zadecydowała trzecia, najbardziej zacięta odsłona, w której obie drużyny miały piłki setowe, a partia zakończyła się wygraną Kodżirasów 27:25. W secie czwartym Łask-awcy opadli już nieco z sił i przegrali 12:25 i cały mecz 3:1 wygrały Kodżirasy, dla których było to drugie zwycięstwo w lidze.

Ciekawie zapowiadające się starcie Łaskovii z Wings rozpoczęło się od bardzo emocjonującej partii pierwszej, w której „wojskowi” obronili kilka piłek setowych i po błędach przeciwników w końcówce zwyciężyli 28:26. Set drugi zakończył się gładką wygraną Łaskovii, a pierwszoplanową postacią w tej odsłonie był Jakub Nowicki. Przy stanie 13:6 dla swojej drużyny Kuba pojawił się w polu serwisowym i głównie dzięki jego serii trudnych zagrywek po dwóch setach mieliśmy remis 1:1. Kolejne dwie partie toczyły się przy przewadze Łaskovii, jednak „skrzydełka” nie poddawały się i raz po raz odrabiały straty zbliżając się do rywali na kilka oczek. Ostatecznie jednak to Łaskovia okazała się lepsza w obu odsłonach zwyciążając 25:21 i 25:20, a w całym meczu 3:1.

W ostatnim niedzielnym starciu Dziki zmierzyły się z GOKiS-em Zapolice. Po trzech setach GOKiS prowadził 2:1, ale w czwartej partii Dziki postawiły rywalom trudne warunki i były bliskie aby doprowadzić do swojego trzeciego w rozgrywkach tie-breaka. Zapoliczanie nie dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i po dobrej grze w końcówce wygrali 25:21 i dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty w rozgrywkach.

Mecz na szczycie Kombajnu z Gryfem na prośbę obu zespołów został przełożony na 28 lutego.

Po trzech kolejkach samotnym liderem tabeli została Energia Pabianice, która nie straciła jeszcze ani jednej partii. Tuż za pabianiczanami utworzyła się grupa pościgowa, w której znajdują się: Kombajn, Gryf, WXMEDIA i Łaskovia, mające na swoim koncie po 6 punktów.