Po siedmiu kolejkach MALS dwa zespoły z kompletem zwycięstw

Za nami siedem kolejek Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Tym razem większość meczów kończyła się po trzech setach. Na czele tabeli wciąż pabianicka Energia, a tuż za jej plecami Kombajn, który ustępuje rywalom tylko gorszym stosunkiem setów. Już o godzinie 9:00 rozpoczął się najciekawiej zapowiadający się mecz tej serii spotkań, w którym Kodżirasy zmierzyły się z pabianicką Energią. Spotkanie zgromadziło liczną publiczność. Młodzi łaskowianie co prawda przegrali w trzech setach, ale we wszystkich partiach postawili rywalom trudne warunki. Set pierwszy zakończył się dopiero po grze na przewagi, a w drugiej i trzeciej odsłonie Energia musiała odrabiać kilkupunktową stratę do rywali. W końcówkach zaprocentowało jednak większe doświadczenie liderów tabeli, którzy utrzymali świetną passę i wciąż nie stracili seta w rozgrywkach. Drugi poranny mecz pomiędzy Wings i Dzikami zakończył się gładką wygraną żołnierzy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Dla Wings było to drugie zwycięstwo za trzy punkty z rzędu, co zaowocowało awansem na 6. miejsce w tabeli. O 11:00 na parkiet wybiegli siatkarze Gryfa, którzy zmierzyli się z WXMEDIA Kolumna. Zespół Gryfa zajmujący przed tym spotkaniem trzecie miejsce w tabeli zwyciężył w trzech setach i utrzymał miejsce na podium, jednocześnie zwiększając przewagę nad czwartymi Kodżirasami do 5 punktów. Dla drużyny z Kolumny była to czwarta porażka z rzędu, ale w ostatnich kolejkach WXMEDIA mierzyła się z czterema czołowymi zespołami ligi. Najbardziej zaciętym meczem siódmej kolejki było starcie GOKiS-u Zapolice z pabianickim Floydem. Po dwóch setach był remis 1:1. W pierwszej partii Floyd wygrał 26:24, a w drugiej odsłonie to zapoliczanie zwyciężyli 27:25. Dwa kolejne sety to już gładkie zwycięstwo GOKiS-u 25:18 i 25:19.

W dwóch kolejnych spotkaniach Łaskovia w trzech setach uporała się z Łask-awcami, a Kombajn pokonał 3:0 Ksiezyc.pl. W zaległym meczu z piątej kolejki Kombajn zwyciężył 3:0 z GOKiS-em i w ligowej tabeli zrównał się punktami z Energią.

Za nami również trzecia runda typera MALS. Wyniki siódmej kolejki najtrafniej wytypowali Łukasz Szremski i Wojciech Włodarczyk. Na czele tabeli typerów Łukasz Szremski i Kamil Wyruch (39 pkt), punkt za nimi Wojciech Włodarczyk.