Pozostały tylko 3 kolejki MALS

Za nami już dziesiąta seria spotkań Miejskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Tym razem w niedzielnych meczach emocji było nieco mniej niż ostatnio, a większość spotkań zakończyła się w trzech odsłonach.

Jedynym pięciosetowym starciem była poranna potyczka Amatora Sieradz z Volleyball Team Zelów. Dwa pierwsze, bardzo wyrównane sety zakończyły się wygraną sieradzan. Później jednak to zespół z Zelowa przejął inicjatywę, doprowadził do tie-breaka i po zwycięstwie 15:8 zainkasował 2 oczka. Ekipa z Sieradza po świetnym początku rozgrywek doznała już czwartej porażki i w ligowej tabeli zaczyna czuć na plecach oddech rywali.

Amator Sieradz – Volleyball Team Zelów 2:3
26:24, 29:27, 13:25, 19:25, 8:15

Amator: Musiał, Bogusławski, Woźniak, Kikowski, Otrębski, Jakubowski, Plachta
Zelów: P. Burasiewicz, R. Burasiewicz, Kopala, Ł. Krysiak, Dymiński, Werner, R. Krysiak, Dłubakowski

Trzech setów do wygranej nad pabianickim Lumileds potrzebowała drużyna C2H5OH. Łaskowianie po gładkim zwycięstwie w premierowej odsłonie w drugiej partii pozwolili się rozkręcić rywalom, ale w końcówce nie dali za wygraną i wygrali 27:25. W secie trzecim 25:16 i 3:0 dla C2H5OH. Dla łaskiego zespołu była to trzecia wygrana z rzędu za trzy oczka, dzięki czemu na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej do podium tracą już tylko 2 punkty. Lumileds w dalszym ciągu bez wygranej w tej edycji.

C2H5OH – Lumileds 3:0
25:13, 27:25, 25:16

C2H5OH: Zmysłowski, Bartoszewicz, Nowicki, Malinowski, Stasiak, Tondel
Lumileds: Kaśkiewicz, Peska, Podębski, Wawrzyniak, Oberle, Cieślak, Grzanka

Dobrą passę podtrzymali również siatkarze Gryfa, którzy – o czym już kilka razy wspominaliśmy – bronią w tym roku brązowych medali. Po kilku wpadkach na początku rozgrywek łaskowianie ostatnio złapali wiatr w żagle i regularnie punktują, dzięki czemu wciąż pozostają w grze o najlepszą czwórkę. W niedzielę Gryf gładko pokonał Kolumnę, a tylko trzecia partia tego spotkania była wyrównana.

Gryf – Kolumna 3:0
25:18, 25:16, 25:23

Gryf: Tosik, Szremski, Kabza, Wójciak, Muszyński, Franczak, K. Knop, J. Knop, Kaczmarek
Kolumna: Rochna, Cieplucha, Krawczyk, Bączyk, Jarzębak, Gajda, Trocki

„Let’s get ready to rumble”, czyli „przygotujcie się na grzmoty” zwykł anonsować bokserskie starcia słynny amerykański konferansjer Michael Buffer. Ten zwrot jak ulał pasowałby do starcia Kodżirasów z Bydlakami. Dwa zdecydowanie najgłośniejsze zespoły ligi po dziewięciu kolejkach miały na swoim koncie po 14 punktów i tylko trzypunktowa wygrana pozwalała przedłużyć jednemu z nich nadzieje na podium tegorocznej edycji. Po dwóch setach był remis 1:1, a w partii trzeciej to Bydlaki uciekły rywalom na kilka punktów. Kodżirasy odwróciły jednak losy seta, doprowadziły do remisu i lepiej wytrzymały wojnę nerwów w emocjonującej końcówce zwyciężając 25:23. Partia czwarta dla młodych łaskowian, którzy wygrali 25:18, a w całym spotkaniu 3:1.

Kodżirasy – Bydlaki + Ona 3:1
19:25, 25:17, 25:23, 25:18

Kodżirasy: Strzelec, Marciniec, Chwiałkowski, K. Gwis, Smulski, Włodarczyk, A. Gwis, Szczepański
Bydlaki: Jankowski, Lepczyński, Grobelny, Dobrowolski, Szewczyk Karol, Szewczyk M., Szewczyk Kamil, Głowinkowski

Piątą wygraną z rzędu, a siódmą w całym sezonie odniósł Księżyc.pl, który wyrasta na czarnego konia rozgrywek. Tym razem ekipa ze Zduńskiej Woli w trzech setach uporała się z Łask-awcami i w ligowej tabeli traci już tylko jedno oczko do trzeciego Amatora Sieradz.

Księżyc.pl – Łask-awcy 3:0
25:20, 25:23, 25:10

Księżyc.pl: Łuczak, Wróbel, Paszak, Owczarek, Grzanka, Lewi, Strzeliński, Górecki
Łask-awcy: Malinowski, Głaz, Jaryszek, Witkowski, Madej, Jasiński, Wosik

Z uwagi na nieobecność zespołu z Zapolic, spotkanie z Wings zostało wstępnie zweryfikowane jako walkower dla „Wojskowych”.

Wings – Zapolice 3:0
25:0, 25:0, 25:0

Siatkarskie popołudnie zakończyło zaległe starcie Kolumny z Volleyball Team Zelów. Zelowianie zwyciężyli w trzech krótkich setach i zaliczyli niedzielę „na piątkę”, bo tyle punktów udało im się uzyskać w dwóch rozegranych spotkaniach. Dzięki dobrej postawie drużyna z Zelowa znajduje się w gronie trzech zespołów z 18 oczkami i podobnie jak C2H5OH i Gryf traci tylko 2 punkty do sieradzkiego Amatora i 1 punkt do Księżyc.pl.

Kolumna – Volleyball Team Zelów 0:3
12:25, 10:25, 11:25

Kolumna: Rochna, Krawczyk, Gajda, Bączyk, Maciejewski, Trocki
Zelów: P. Burasiewicz, R. Burasiewicz, Dymiński, Dylewicz, R. Krysiak, Ł. Krysiak, Kopala

Starcie dwóch czołowych zespołów tabeli Juniora Piątkowisko i Kombajnu zostało przełożone i odbędzie się we wtorek, 28 marca o 19:00.

Końcówka ligi zapowiada się pasjonująco. Aż 9 zespołów zachowało szanse na udział w meczach o medale, a miejsca trzecie i dziewiąte dzielą w tabeli jedynie 3 punkty. Przypomnijmy, że po zakończeniu fazy zasadniczej odbędzie się turniej finałowy, w którym zespoły z sąsiadujących miejsc w tabeli rozegrają mecze o poszczególne miejsca.

Już dziś serdecznie zapraszamy do dopingowania zespołów w kolejnych meczach MALS: