Przemyślany start siłą biznesu – ułatwienia ZUS dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi zaprasza przedsiębiorców i osoby, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej do udziału w panelu - „Przemyślany start siłą biznesu – ułatwienia ZUS dla przedsiębiorców”. Spotkanie poprowadzi Paweł Jaroszek – wiceprezes ZUS nadzorujący Pion Finansów i Realizacji Dochodów. Spotkanie będzie miało miejsce 15 października br. w godz. 13:00 do 14:30 w Vienna House Andel’s Lodz przy ul. Ogrodowej 17, w ramach XI Europejskiego Forum Gospodarczego trwającego od 15 do 16 października br.

Świadome prowadzenie firmy to pierwszy krok do sukcesu. Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w panelu dyskusyjnym, który poświęcony będzie ułatwieniom wprowadzanym dla przedsiębiorców poprzez zapisy zawarte w tzw. Konstytucji biznesu. Będziemy rozmawiać o elektronicznych formach komunikacji z ZUS-em, o wdrożonej już w życie tzw. e-składce. Opowiemy o elektronicznych zwolnieniach lekarskich i korzyściach jakie niosą ze sobą dla przedsiębiorców tzw. e-ZLA. Zaprezentujemy też nowy sposób prowadzenia dokumentacji osobowej – tzw. e-akta.

Swoimi doświadczeniami i przemyśleniami co do współpracy z ZUS podzielą się przedstawiciele organizacji, które na co dzień zajmują się sprawami przedsiębiorców i sami przedsiębiorcy.

 

W panelu udział wezmą:

Przemysław Andrzejak– prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Krzysztof. T. Borkowski– wiceprezes Zarządu BCC, kanclerz Loży Łódzkiej BCC

Marek Spiżewski– członek Zarządu Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Maciej Plutecki– dyrektor Biura Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Lewiatan

Kamila Kowalczyk– dyrektor personalny, reprezentująca firmy FEREX sp. z o.o., Wola sp. z o.o. oraz Zenit sp. z o.o.

Aneta Stasiak– członek zarządu/główna księgowa w MABUDO sp. z o.o.

 

Zapraszamy.

 

 

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

woj. łódzkiego